ye-logo.v1.2

Медпрепарати – не картопля

Здоров'я 2196

В аптеках напередодні 1 грудня з'явилися черги. люди хочуть заздалегідь закупити ліки без рецептів від лікаря

Чергами та перебільшеними чутками відреагували громадяни на нові правила відпуску ліків за рецептами від Міністерства охорони здоров'я України. Хоча начебто змін у переліку медичних препаратів, які відпускалися лише за рецептом, не буде. І взагалі, правила будуть практично старі, але їх дотримання контролюватимуть жорсткіше. Зокрема, рецепти виписуватимуть лише на спеціальних бланках латиною. Також лікар вказуватиме не конкретну назву медпрепарату, фармацевтичної фірми, а діючу речовину ліків, аби пацієнт мав вибір.  
«Понад три з половиною тисячі безрецептурних препаратів як продавалися вільно, так і продаватимуться, – заспокоює Тетяна Кузьменко, провізор управління охорони здоров'я Хмельницької міської ради. – Поки офіційно затверджених змін від Міністерства охорони здоров'я ми не бачили. З 1 грудня лише посилиться контроль за відпуском ліків за рецептом. Віднині медпрепарати виписуватимуть лише на спеціальних бланках у двох примірниках: один для пацієнта, другий для аптеки, де він зберігатиметься 3 місяці. І все ж поки що у рецептах писатимуть назви препаратів українською чи російською мовою для зручності, в першу чергу, пацієнтів».
Але влада вважає, що просто необхідно навести лад у продажі медикаментів, адже, хворіючи, люди самі купують антибіотики чи інші сильнодіючі ліки, не порадившись із лікарем. Як висловився заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Гаврішко, аптеки вже давно стали структурами бізнесу, тому здебільшого пропонують відвідувачам без рецептів найдорожчі препарати. Тоді як медикаменти різних виробників із однією діючою речовиною суттєво різняться у цінах, але не завжди кожному підходить саме найдорожчий препарат.
Наразі немає достатньої кількості бланків, самі медики не зовсім готові до нових правил. Вже неодноразово були спроби ввести норми про обов'язковий відпуск медикаментів за рецептом. Але постійно відкладалося. За словами заступника голови облдержадміністрації пана Гаврішка, ймовірно, що цей наказ знову відтермінують якщо не на півроку, то бодай на місяць-два, аби підготуватися.


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую