clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Реформа медицини: у медзакладах Хмельницького скоротять майже сотню працівників

Борис Ткач: Скорочення в першу чергу стосувалося технічного персоналу

Борис Ткач: Скорочення в першу чергу стосувалося технічного персоналу. Фото: автора

Кого саме скорочують і чому саме цих людей пояснили в управлінні охорони здоров’я Хмельницької міської ради.

Про звільнення працівників у різних сферах останнім часом говорять більш активно, ніж раніше. Когось скорочують через зростання мінімальної зарплатні, а ось у медичній сфері – у зв’язку з реформами у галузі.

В управлінні охорони здоров’я Хмельницької міської ради кажуть, із впровадженням центрів первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) переглядають питання роботи чотирьох поліклінік міста та дитячого поліклінічного відділення. Там проходить скорочення працівників.

«При загальній кількості працівників у поліклінічних закладах, а це близько 4 тисяч 300 працівників, скорочується близько сотні осіб. В масштабах міста це не є масовим скороченням, чи трагедією, але в масштабах однієї сім’ї, чи конкретної людини, це таки трагедія. Ми намагаємося по можливості влаштували людину на інше місце, хоча не завжди це влаштовує людей», – пояснює начальник управління ОЗ Борис Ткач.

Скорочення в першу чергу стосувалося технічного персоналу, сторожів, ліфтерів, прибиральників, гардеробниць і т. д.
Далі скорочення торкнулося молодших медичних сестер та санітарок, а також медсестер, в основному фізіотерапевтичних відділень.

«Зараз у нас дуже роздуті штати у цих відділеннях. Є такі відділення, де працюють по два, чи три лікаря, біля них – по вісімнадцять-двадцять медсестер і три-чотири апарати. Не секрет, що дуже часто навіть пацієнтам говорять: отам включіть, оце самі собі прикладіть… Тому у цих відділеннях скороченнях проходять», – зізнається Борис Васильович. 

Щоправда скорочують не повністю ці посади, а лише їхню чисельність. До прикладу, у дитячій поліклініці в реєстратурі, за словами Бориса Ткача, працювало 18 реєстраторів! Це на дитячу лікарні і кілька відділень по місту.
При такій великій кількості реєстраторів, каже чиновник, черги стояли постійні, а значить вони (реєстратори – авт.) працюють неефективно.

В управлінні сподіваються, що після скорочення буде часткова економія коштів, за які буде проведена інформатизація реєстратури, електронний запис. Це зменшить черги і дасть змогу налагодити нормальну роботу.

«Також, ми плануємо протягом цього і наступного року створити більше 20 амбулаторій в місті, що розведе пацієнтів трохи територіально. Якщо когось не влаштує, з різних причин, саме та амбулаторія, яка буде ближче до вас територіально, ви маєте право обслуговуватися у того лікаря, який вам подобається. Вільний вибір лікаря поки що ніхто не відміняв, варто буде лише написати заяву, що ви хочете обслуговуватися саме у цього лікаря. В подальшому Міністерство охорони здоров’я, щоправда поки що усно декларує, договір між пацієнтом і лікарем. Тоді можна буде звертатися до лікаря як в інших мікрорайонах так і взагалі в інших містах», – каже Борис Такач і додає, що «МОЗ декларує усно», тому що жодних нормативних документів щодо впровадження цієї системи, поки що немає.
 

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 1:
Від: МРТ КТ Хмельницький18.05.2017 22:25https://xn----ttbeqkc.xn--j1amh/ Медичний центр МРТ КТ Ультрадіагностика 0671200165 або 654065

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 14.08.2018
купівля
продаж
Міжбанк
$
27.34
27.38
31.24
31.29
0.4
0.4

Архів новин

<<Серпень 2018>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31