ye-logo.v1.2

Після відпусток і таборів почастішали випадки педикульозу: де і як рятуватися хмельничанам

Здоров'я 5125
Воші все охоче селяться у волоссі «елітних» дітей та їх батьків. Паразити надають перевагу дітям до 12-13 років.
Воші все охоче селяться у волоссі «елітних» дітей та їх батьків. Паразити надають перевагу дітям до 12-13 років.. Фото: автора

Із закінченням літніх відпусток та поверненню дітей з таборів лікарі-дезінфіціоністи відмічають збільшення кількості людей, у яких виявляють воші.

Виявляється, ними можна заразитися у громадському транспорті, у потягах і навіть під час купання у відкритих водоймах.

«Загалом, останні роки проблема педикульозу знову набирає своїх обертів. Особливо це спостерігається останні три роки», - каже лікар-дезінфекціоніст міськрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Матюшенко.

Пік зараження припадає на кінець літа. Діти відпочили у таборах, накупалися в річках та принесли батькам небажаних гостей.

Мами і тати, які побачили у свого чада воші, відразу біжать до аптек. Але не завжди аптечні засоби допомагають, а ціна їх зовсім немала.

Хмельничанка Ірина Дейнека розповіла, що своїй дочці, що підхопила воші під час купання, виводила воші засобом за який заплатила 345 гривень. «Це був аерозоль, в інструкції якого було написано, що засіб за перше ж використання допоможе позбутися педикильозу. Не допоміг!», - каже Ірина.

Виявляється, що у Хмельницькому є санітарний пропускний у якому за незначні кошти можна позбутися вошей та гнид. За шість місяців поточного року біля двохсот людей були клієнтами закладу.

«Зазвичай, люди пов’язують педикульоз з важкими побутовими умовами, бідністю або неакуратністю. Проте це не завжди так! Воші все охоче селяться у волоссі «елітних» дітей та їх батьків. Паразити надають перевагу дітям до 12-13 років. З чим це пов’язано, я не знаю, але саме в них найчастіше виявляють педикульоз», - каже Тетяна Матюшенко.

Лікар переконує, що побороти педикульоз самотужки досить важко. «Це паразитне захворювання і самолікування тут недоцільне», - каже жінка, що проблемою педикульозу займається вже 30 років.

У пропускнику умови м’яко кажучи «не ахті», проте перетерпіти можна. Півгодини потрібно, аби дезінструктор розпилив на волосся необхідний педикулоцид, який потім і змив. Дезінфекціонисти запевняють, що однієї обробки достатньо, аби вигнати надокучливих гостей. Також дезінструктор може провести інструктаж і ви необхідну обробку проведете у себе вдома.

«Деякі люди соромляться цієї проблеми і хочуть провести цю процедуру анонімно. У нас це можливо», - каже Тетяна Матюшенко.

Лікар радить при перших же ознаках педикульозу звертатися до відповідних інстанцій, які професійно допоможуть вам у боротьбі з паразитами. Якщо з санпропускників у вашій місцевості немає, можна звернутися за консультацією до обласного осередку – м. Хмельницький, вул. Грушевського, 90 або по тел.: 0962723030.

Дезінструктор Ірина Сітнікова проводить дезінсекцію

Умови у санітарному пропускнику бажали б бути кращими.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую