Гаряча тема:
- Війна
Чотири хмельничанина захворіло на рідкісну тропічну хворобу
Хворим поставили діагноз «Анкілостомідоз».
Нещодавно в Хмельницьку міську інфекційну лікарню звернулось четверо мешканців міста. Двоє з них діти віком чотири та шість років. Усі вони скаржилися на загальну слабкість, болі в животі, діарею та зниження апетиту.
«Після лабораторного обстеження хворим було встановлено діагноз «Анкілостомідоз» - зараження паразитами, які харчуються кров’ю», - каже лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Лариса Венгер.
За словами медика, швидше за все, люди захворіли через вживання забруднених личинками немитих овочів, ягід, фруктів або сирої води. «Після отримання відповідного лікування, хмельничани були виписані з лікарні», - каже Ліриса Венгер.
За останні десять років це перший у Хмельницькому зафіксований випадок зараження анкілостомідозом. «Це паразитарне захворювання рідко зустрічалося у нашій державі. Проте, за останні роки, воно все більше вражає українців. Загальноукраїнська статистика не тішить – у 2015 році було зафіксовано 7 хворих, а у 2016 році – вже 19. Цьогоріч, вже й у Хмельницькому виявили цю рідкісну хворобу», - каже Лариса Венгер.
Довідка:
Анкілостомідоз - це паразитарне захворювання, викликане гельмінтами класу нематод – круглих черв’яків. Захворювання відоме з давніх часів під назвами «єгипетський або тропічний хлороз», «анемія шахтарів», «земляна короста» та інші.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже 25 відсотків населення земної кулі уражені анкілостомідами. В Україні щорічно реєструються завізні випадки гельмінтозу.
Зараження людини відбувається двома шляхами – проникнення личинок через пошкоджену шкіру при її контакті з ґрунтом та рослинами, і при вживанні забруднених личинками немитих овочів, ягід, фруктів, сирої води.
При першому шляху зараження на місці проникнення личинок розвивається дерматит. При цьому відмічається сильний свербіж, на шкірі з’являється еритема з дрібними червоними папулами. В період міграції личинок розвиваються симптоми ураження легень – напади задухи, сухий кашель, лихоманка, явища ларинготрахеїту, летючі еозинофільні інфільтрати в легенях.
При другому шляху зараження з’являється біль в епігастральній ділянці, навколо пупка. Інвазовані відмічають зниження апетиту, нудоту, зміну смаку, пікацизм (бажання їсти землю), іноді – пронос або закреп. Інтенсивна інвазія в дитячому віці може призвести до затримки у фізичному та розумовому розвитку, зниження інтелекту, апатії.
Найбільш серйозним проявом інвазії є гіпохромна залізодефіцитна анемія, що обумовлена особливістю харчування паразитів. Анкілостоміди живляться тільки кров’ю. Паразитуючи в кишечнику, гельмінти зубцями прикріплюються до слизової оболонки, утворюючи виразки до 2 см в діаметрі. При цьому вони виділяють особливу речовину, яка обумовлює тривалу кровотечу. Хворі з анемією скаржаться на загальну слабкість, головний біль, задишку, шум у вухах, підвищену розумову та фізичну втому, запаморочення, серцебиття.
Профілактика:
- перед вживанням добре мити фрукти, ягоди, овочі;
- не пити некип’ячену воду із відкритих водоймищ;
- під час туристичних поїздок не ходити босоніж, на пляжах користуватися лежаками;
- дотримуватись правил особистої гігієни.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: