ye-logo.v1.2
25 Квітня, 2019

На Хмельниччині зросла захворюваність на кір

Наталя ГАРМАТЮК Здоров'я 3852
Минулого року по області зафіксували 11 випадків захворювання на кір
Минулого року по області зафіксували 11 випадків захворювання на кір. Фото: 24tv.ua

З початку року є чотири лабораторно підтверджених випадки хвороби.

По області з початку року зафіксували сім випадків захворювання на кір. Як повідомляє лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Лариса Калінер, чотири з них уже лабораторно підтверджені, ще три – на обстежені. Зафіксували випадки в Ізяславі, Деражні, Полонному і Хмельницькому.

«У минулому році на Хмельниччині зареєстровано 11 випадків кору і всі вони були завезені з інших областей. У 2017 нам пощастило і захворюваність не набула поширеності. Сьогодні ситуація загострилась. У січні вже 4 випадки кору лабораторно підтверджені і 3 під підозрою. Зараз пора святкових канікул і додому повернулись студенти та заробітчани. Завезли захворювання зі Львова, Одеси, Тернополя, Чернівців», - розповідає Лариса Абівна.

За її словами, у перелічених областях люди мали контакт з хворими і приїхали на святкові канікули вже хворі. Фахівець каже, кір - це вірусна інфекція, передається повітряно-крапельним шляхом, має важкий перебіг і важкі ускладнення.

«Вакцинують дітей від кору двічі – в 1 рік та 6 років. За епідпоказами щеплюються всі до 30 років, якщо щеплень не має, чи є тільки одне. Вакцина від кору є, але вона призначена на планові щеплення», - додає лікар-епідеміолог.

Лариса Абівна зазначає, що для кору притаманні періодичні підйоми захворюваності кожні 3-4 роки. У нас в області черговий підйом захворюваності був у 2012 році і продовжився до 2014 року включно. Там фіксували по 100-200 випадків за рік. У 2015-2016 роках жодного випадку кору не було. Як в цьому році складеться ситуація – невідомо.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята