ye-logo.v1.2
15 Лютого, 2019

За чотири місяці 750 хмельничан заразилися кишковою інфекцію

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 871
Основним правилом профілактики кишкових інфекцій є дотримання правил особистої гігієни
Основним правилом профілактики кишкових інфекцій є дотримання правил особистої гігієни. Фото: cheline.com.ua

Весняно-літній період – ідеальний час для цієї хвороби.

Кишкові інфекції – хвороба брудних рук. Саме так її називають лікарі, адже саме через недотримання особистої гігієни, можна легко «підчепити» кишкову паличку.

«В поточному році в нашій області зареєстровано 750 випадків гострих кишкових інфекцій, з яких 94% або 703 випадки складають гастроентероколіти. Це велика кількість інфекцій бактеріального та вірусного походження, які викликають розлади кишково-шлункового тракту», - каже лікар-епідеміолог ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Лариса Венгер.

Медик каже, що заразитися цією хворобою дуже легко – варто не помити руки після туалету або з’їсти немиті овочі та фрукти.

«Найбільш ураженою групою є діти віком від 1 до 4 років, питома вага яких складає 58% від захворілих дітей. Серед вказаних дітей 26% – це діти, які відвідують дитячі садочки. При несвоєчасному виявленні та ізоляції, такі діти можуть стати джерелом збудника для інших дітей в садочку, - розповіла Лариса Венгер. - Для кишкових інфекцій, в тому числі і гастроентероколітів, притаманна сезонність, яка припадає на весняно-літній період. Тому, саме в цей період контроль за станом здоров’я дітей та умовами перебування їх в дитячих навчальних закладах має бути посилений".

Для профілактики гострих кишкових інфекцій важливо дотримуватися таких рекомендацій:
• ретельно мити руки перед прийомом їжі, а також після туалету, поїздок у транспорті та перебування в інших громадських місцях;
• вживати молоко і воду тільки після попереднього кип'ятіння;
• не їсти продукти з терміном придатності, що незабаром закінчиться;
• не пити сирі яйця;
• не ковтати воду під час купання;
• овочі та фрукти ретельно мити.

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Робота для вас