ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині від домашніх консервів ледве не померли двоє осіб

Здоров'я 3919
На Хмельниччині цього року зафіксовано 4 випадки захворюваності на ботулізм
На Хмельниччині цього року зафіксовано 4 випадки захворюваності на ботулізм. Фото: spoon.in.ua

В області зафіксовано нові випадки захворюваності на ботулізм.

За останні десять днів на Хмельниччині двоє осіб захворіли на ботулізм. Як повідомили у ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ», один випадок стався в Старосинявському районі минулого тижня, другий – декілька днів тому, у Кам’янець-Подільському районі.

«В першому випадку 67-річна жінка їла консерву зі скумбрії власного приготування. Окрім цього, до Кам’янець-Подільської інфекційної лікарні потрапив 61-річний чоловік, який теж їв домашню консервну. Щоправда, хворий їв не рибу, а свинину підчеревину, яка була залита жиром», - розповіла лікар відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» Зоя Мамонтова.

Також медик додала, що в першому і в другому випадку, стан потерпілий був середньої важкості. Хворі важко дихали, був порушений рефлекс ковтання, погіршений зір. Жінці і чоловікові ввели сироватку, яку купили рідні. Це врятувало їх.

Це вже четвертий випадок захворюваності на ботулізм, який був зафіксований на Хмельниччині цього року. Нагадаємо, в лютому хмельничанин захворів на ботулізм, з'ївши консервовану рибу, яку впіймали у Південному Бузі. На початку червня, в Ізяславі ледве врятували 60-річну жінку, яка їла консервовані домашні помідори.

Довідка:
Ботулізм – важке токсичне інфекційне захворювання, в результаті якого вражається нервова система. Важка форма захворювання може призвести до летального результату.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую