ye-logo.v1.2
23 Липня, 2019

Нова жертва ботулізму: в Ізяславі ледве врятували 60-річну жінку

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 3107
Жінка з'їла консервовані помідори та захворіла на ботулізм
Жінка з'їла консервовані помідори та захворіла на ботулізм. Фото: olympmed.com

Пенсіонерка з’їла консервовані помідори, які приготувала власноруч.

Випадок захворювання на ботулізм виявили в Ізяславі. У реанімації районної лікарні опинилася 60-річна місцева жителька. За словами медиків, вона отруїлася консервованими домашніми помідорами.

«Пацієнтка потрапила до лікарні з ознаками отруєння. Два дні жінка лікувалася вдома самотужки, а коли її стан погіршився – з’явилася сухість в роті, почало двоїтися в очах, стало важко дихати, порушилися функції ковтання - жінка звернулася до лікарів. Медики "швидкої" поставили попередньо діагноз – гострий панкреатит, ботулізм. Після повної діагностики цей діагноз підтвердився», - розповідає Тетяна Заморська, лікар-епідеміолог Ізяславського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

Стан жінки медики оцінювали як важкий і попередили рідних, що єдиним порятунком є протиботулінічна сироватка, якої офіційно з 2014 року в Україні немає.

«Правдами та не правдами рідним хворої вдалося відшукати потрібну сироватку іноземного виробництва. Пацієнтці було зроблено три ін’єкції, після чого її стан покращився. В даному випадку медики спрацювали швидко. Однак, якби сироватки не було, жінку навряд чи вдалося б врятувати», - розповіла Тетяна Олександрівна.

Це вже другий випадок захворювання на ботулізм, який був зафіксований на Хмельниччині цього року. Нагадаємо, в лютому хмельничанин заразився на ботулізм, з'ївши рибу, яку впіймали у Південному Бузі.

Довідка:
Ботулізм – важке токсичне інфекційне захворювання, в результаті якого вражається нервова система. Важка форма захворювання може призвести до летального результату.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео

  Так  Ні, дякую