ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельничанин захворів ботулізмом від риби, яку впіймали у Південному Бузі

Здоров'я 7858
Рибу, яка навіть і має паличку ботулізму їсти можна, але її потрібно піддати термічній обробці
Рибу, яка навіть і має паличку ботулізму їсти можна, але її потрібно піддати термічній обробці . Фото: з архіву

Чоловіка врятувала сироватка, яку родичі купили у Львові за три тисячі гривень.

32-річного хмельничанина родич пригостив товстолобиком, який виловив з Південного Бугу. Чоловік приніс рибу додому, засолив та полив її олією. Впродовж двох тижнів хмельничанин смакував товстолобиком по маленькому шматочку, а доївши усю банку, потрапив до інфекційної лікарні.

Лікуючий лікар Хмельницької інфекційної лікарні Інна Гвоздовська розповіла, що пацієнт потрапив до медзакладу з явними симптомами ботулізму.

«У хворого порушився зір, хода, рефлекс ковтання та була сухість в роті. Лише після введення сироватки від ботулізму, яку родичі хворого ледве знайшли у Львові за три тисячі гривень, вдалося вберегти чоловіка від летального випадку», - каже Інна Михайлівна.

За інформацією Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України, у 90% випадках особи, які заразилися паличкою ботулізму, помирають. Єдиний «рятівний круг» - це сироватка, яку можна дістати лише в приватних аптеках. МОЗ, нажаль, не забезпечує медзаклади України цим препаратом.

«Паличка ботулізму присутня у Південному Бузі. Цей випадок – доказ цьому. Попадає ця паличка у харчові продукти тільки з землею або мулом. Впіймана риба теж мала цю інфекцію, а чоловік, який засолив та залив її олією, тільки спровокував, що паличка почала розмножатися», - каже лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська.

Медик каже, що якби чоловік зварив юшку з цієї риби або запік її в духовці не отруївся. «Рибу, яка навіть і має паличку ботулізму їсти можна, але її потрібно піддати термічній обробці – варити, смажити або тушкувати. Небезпечно зберігати продукт в безповітряному середовищі, де розмножується паличка ботулізму», - каже Валентина Валеріївна.

Нагадаємо, у Старокостянтинові дівчина захворіла на ботулізм, скуштувавши тушонку з кроля.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую