ye-logo.v1.2
26 Квітня, 2019

Небезпечні вишні: до хмельницького травмпункту щодня звертаються люди, які впали з дерев

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 3733
Сезон вишень-черешень практично закінчився
Сезон вишень-черешень практично закінчився. Фото: з архіву

Збираючи вишні жителі обласного центру отримують травми різного ступеня важкості.

Цьогорічний сезон збору вишень-черешень багатий не лише на урожай, а й на травми. І причому фіксують їх досить часто. Так у хмельницькому травмпункті впродовж декількох тижнів звернення осіб, які травмувалися під час падіння з дерев, фіксують три-чотири рази на добу.

«За три останні дні до нас звернулося майже 200 людей. Четверта частина усіх пацієнтів мали переломи рук та ніг. Багато хмельничан травмувалися під час збору вишень. Наслідками таких дій стали травми різного ступеня важкості – від переломів кінцівок - до перелому хребта», - каже завідувач травматологічного центру Хмельницької міської лікарні Руслан Колесніков.

Окрім ягідних дерев, хмельничани травмуються ще й під час різних садових робіт - обрізання дерев, скошуванн трави, збирання урожаю різних фруктових плодів. Але у 99 випадках зі 100 головними «винуватцями» травм стають вишні-черешні, а незабаром ще й горіхи. 

«Травми з високих дерев особливо серйозні, а крім того старі гілки в будь-який момент можуть не витримати й зламатися під вагою людини. Садівники часто хочуть добратися до самих вершечків черешні, де гілки тонкі, втриматися на них непросто. І як наслідок, люди падають з 6-8-метрової висоти. Що тут можна сказати? Не намагайтеся зірвати все до останньої ягоди. Лишіть трохи пташкам. Особливо важкі переломи стаються у зв'язку з тим, що падіння з великої висоти супроводжується ударами тіла у нижні гілки, від чого воно перевертається в повітрі і може бути небезпечно ушкоджене», - рекомендує Руслан В’ячеславович.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Останні оголошення

Останні фото та відео

Актуальна рубрика: Все для свята