ye-logo.v1.2
20 Серпня, 2019

Спалах кору триває: за вихідні у Хмельницькому зафіксовано п’ять нових випадків

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 1510
За ці вихідні до лікарні потрапило п'ять осіб хворих на кір: троє дорослих та двоє дітей
За ці вихідні до лікарні потрапило п'ять осіб хворих на кір: троє дорослих та двоє дітей. Фото: depositphotos.com

Усі хворі – не щеплені.

Понад місяць до Хмельницької інфекційної лікарні потрапляють подоляни, які захворіли на кір. У медзакладі кажуть, що кількість пацієнтів не зменшується. Щодня когось виписують, а когось госпіталізовують. За словами головного лікаря інфекційної лікарні Оксани Піддубної, за ці вихідні до лікарні потрапило п’ять осіб, хворих на кір: троє дорослих та двоє дітей. Четверо людей – жителі обласного центру, один – з району.

«Усі пацієнти не були вакциновані. Наразі вони проходять відповідне лікування, а людям, які з ними контактували, рекомендовано отримати щеплення», - каже Оксана Вікторівна.

Загалом, станом на 16 липня 11:00 в інфекційній лікарні перебуває 10 осіб, хворих на кір.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України з початку року на кір в Україні захворіли 25008 людей: 10085 дорослих і 14923 дитини.

Найбільше людей захворіли на кір у Львівській (4412), Закарпатській (2840), Івано-Франківській (2534), Одеській (1968), місті Києві (1777) та Тернопільській (1263) областях. Всього з початку року в Україні від ускладнень кору померло дванадцять людей: восьмеро дітей і четверо дорослих.

Довідка:
Кір — це вірусне інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів від хворої на кір людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні та кашлі. Вірус кору дуже летучий – із потоком повітря він може дістатися в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку з хворим.

Основним та надійним засобом попередження захворювання на кір є профілактичні щеплення, які проводяться в Україні відповідно до календаря щеплень. Щеплення від кору проводять дітям у 12 місяців та ревакцинацію – перед школою у 6 років. Профілактика кору в період загострення епідемічної ситуації – це мінімальний контакт і проведення вакцинації. Вакцинацію проводять живою вакциною, яка включає в себе ще й вірус краснухи та епідпаротиту. Вакцинація – єдиний ефективний та достатньо надійний спосіб попередити захворювання на кір та пов’язаних із ним ускладнень.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую