ye-logo.v1.2

Від яких травм найчастіше потерпають хмельничани цього літа

Здоров'я 2286
Щодня до міського травматологічного центру звертається не менше 60 осіб з різними травмами
Щодня до міського травматологічного центру звертається не менше 60 осіб з різними травмами. Фото: expres.ua

Щодня до міського травматологічного центру звертається не менше 60 осіб.

Літо – це не лише пора відпусток, подорожей та розваг. Медики відзначають, що саме в літню пору збільшується кількість травм, укусів, переломів у хмельничан.

«Якщо взимку до нас звертаються ті, хто впав на слизькій дорозі або обморозив руки чи ноги, то влітку – зовсім інші травми: сонячні опіки, укуси, вивихи, переломи та інше. До прикладу, за три останні дні до нас звернулося 219 хмельничан. У половини пацієнтів були переломи та травми різного ступеня складності», - розповів завідувач Хмельницького травматологічного центру Руслан Колесніков.

Проаналізувавши звернення, медик виділив чотири види травм, з якими найчастіше звертаються хмельничани до міського травмпункту:

Рани - одні з найрозповсюдженіших травм, з якими влітку хмельничани звертаються до медиків. Хтось отримує їх через травмування гострими предметами, садовим інвентарем, а хтось і може травмуватися мотоблоком.

Перша допомога: якщо є можливість, промийте рану. Бажано – антисептиком. Якщо рана відкрита, прикрийте її бинтом, марлею або чистою тканиною (але не ватою!). Якщо кровотеча не зупиняється, слід, якнайшвидше звернутися до лікаря.

• Не менш «популярні» серед хмельничан забиття та розтягнення. Основні симптоми: біль в забитій кінцівці, втрата рухових функцій травмованого м’яза або сухожилля.

Перша допомога – іммобілізація. Потрібно обмежити рух в двох сусідніх суглобах, які розташовані вище і нижче травми. Тобто накласти шину (це може бути рівна досочка, планка або картон) і зафіксувати її за допомогою бинта, мотузки або ременя. За можливістю покладіть щось холодне на місце вивиху та зверніться до травмпункту.

• Також щодня до хмельницького травмпункту звертаються містяни, які мають переломи кісток або вивихи суглобів. Велика кількість таких травм фіксується під час збору вишень, черешень, яблук та грушок. Хмельничани досить часто падають з фруктових дерев та отримують переломи та вивихи.

Основні симптоми – деформація кінцівки, яка приймає неприродне положення (або форму). Сильний біль при навантаженні. Порушення рухливості кінцівки.

Перша допомога практично така ж, як і при вивиху (забитті) - іммобілізація: потрібно обмежити рух в двох сусідніх суглобах, які розташовані вище і нижче травми. Тобто накласти шину та звернутися до травмпункту.

• Не менш розповсюджені «літні неприємності» – це укуси комах. Найчастіше дошкуляють хмельничанам кліщі та мошкара, укус якої спричиняє сильний набряк та свербіж. Медик каже, що якщо після укусу комахи утворилася ранка, її необхідно обробити антисептичними засобами. Якщо основні симптоми - свербіння і біль, то зазвичай використовують засоби з протизапальною та антигістамінною дію.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую