ye-logo.v1.2
25 Серпня, 2019

Хмельничани можуть безкоштовно зробити щеплення від дифтерії та правця

Наталя ГАРМАТЮК Здоров'я 2004
В медичних закладах Хмельницького щеплення від дифтерії та правця можна зробити безкоштовно
В медичних закладах Хмельницького щеплення від дифтерії та правця можна зробити безкоштовно. Фото: www.volynnews.com

Для дорослих та дітей застосовують різні вакцини.

У всіх амбулаторіях Хмельницьких міських центрів первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 є безоплатна вакцина для профілактики дифтерії та правця. Як повідомляють у міськраді, для дорослих та дітей застосовують різні вакцини.

«Дітям віком до 6 років централізовано закуповують вакцину проти кашлюку, дифтерії та правця АКДП (з цільноклітинним кашлюковим компонентом, що дає найкращий захист). Є вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП для дітей 6-річного віку та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для старших дітей та дорослих», - кажуть у міськраді.

Якщо людина раніше ніколи не вакцинувалася від дифтерії і правця, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М: спочатку перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя. Вакцини проти дифтерії та правця вводять вперше у дитячому віці. Проте імунітет не зберігається на все життя. Тому періодично необхідне повторне введення вакцин – ревакцинація.

«Діти отримують щеплення в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 16 років, а дорослі – кожні 10 років. Такий інтервал у дорослому віці зумовлений тим, що імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тож першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення», - кажуть у міськраді.

Хмельничанам радять не зволікати і звернутися до свого сімейного лікаря та зробити щеплення, адже це убезпечить від небезпечних захворювань та ускладнень від них.
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую