ye-logo.v1.2

Міфи і правда про безпліддя

Здоров'я 7849
Фото: Наталія

Якщо йдеться про їх самостійне застосування

Навколо проблеми безпліддя існує безліч міфів і помилок, які поширюють. Ми попросили гінеколога-ендокринолога Хмельницького міського перинатального центру Дмитра Кушніренка спростувати чи підтвердити найпоширеніші чутки, що живуть у народі.
Міф 1. Моліться, і все вийде!
Віра в Бога допоможе вам зберегти позитивне світовідчуття, проте не вирішить проблем із здоров’ям, таких, наприклад, як непрохідність труб або відсутність  життєздатних сперматозоїдів.
Міф 2. Болючі місячні можуть стати причиною безпліддя.
Болючі місячні ніяк не впливають на здібність до дітородіння. Більше того, регулярні болючі місячні свідчать про те, що цикл був овуляторним, тобто з яєчника вийшла зріла яйцеклітина.
Міф 3. Фертильність (здатність народжувати потомство) чоловіка визначається консистенцією і об’ємом сперми.
Об’єм і консистенція сперми ніяк не пов’язані з фертильністю, оскільки реальна якість сперми залежить більшою мірою від кількості сперматозоїдів. Це можна перевірити тільки при мікроскопічному дослідженні.
Міф 4. Щоб завагітніти, потрібно займатися сексом щодня.
Сперма залишається активною в цервікальній рідині жінки протягом 48-72 годин після статевого акту. Тому зовсім необов’язково суворо дотримуватися частого графіка занять сексом.
Міф 5.  Якщо ніколи не було ніяких симптомів статевих інфекцій, значить, маткові труби прохідні.
Багато інфекційних захворювань можуть протікати в прихованій формі, проте при цьому здатні завдати непоправної шкоди, наприклад, матковим трубам.
Міф 6. Кількість сперматозоїдів у чоловіка завжди незмінна.
Число і рухливість сперматозоїдів можуть  змінюватися залежно від проміжку часу, що пройшов між еякуляціями. Зміни можливі також унаслідок хвороби або прийому ліків.
Міф 7. Безпліддя – жіноча проблема.
За даними ВООЗ, жіноче безпліддя трапляється рідше, ніж чоловіче (45% випадків безплідних пар пов’язано з різними захворюваннями у чоловіків і 40% – у жінок). В окремих випадках причиною безпліддя може бути несумісність партнерів.
Міф 8. Як тільки усиновиш дитину, відразу завагітнієш.
Медичні дослідження однозначно доводять, що шанси настання вагітності після усиновлення або удочеріння не змінюються.
Міф 9. Безпліддя трапляється тільки у пар, які ніколи не мали раніше  дітей.
На жаль, багато пар, які вже мають дитину, стикаються з проблемою вторинного безпліддя.
Міф 10. Деякі пари не можуть мати спільних дітей, але з іншим партнером – без проблем.
Десять-двадцять відсотків безпліддя має нез’ясовану етіологію. Але причина безпліддя таки є. Більшість фахівців вважає, що це – імунологічне безпліддя, коли спостерігається  відторження організмом жінки сперматозоїдів саме цього чоловіка. Це може статися внаслідок абортів, інфекцій, що передаються статевим шляхом.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую