ye-logo.v1.2

Ротавірус у дітей: медики оприлюднили результати дослідження молочної кухні

Здоров'я 8669 1
Медики державної установа «Хмельницький лабораторний центр МОЗ України» провели епідрозслідування
Медики державної установа «Хмельницький лабораторний центр МОЗ України» провели епідрозслідування. Фото: lastivka.clinic

Відомо, що 29 дітей потрапили до інфекційної лікарні.

Медики державної установи «Хмельницький лабораторний центр МОЗ України» провели епідрозслідування, яке було ініційоване після масового звернення дітей до Хмельницької інфекційної лікарні.

Нагадаємо, 3 квітня до інфекційної лікарні почали потрапляти діти з ознаками кишкової інфекції. Щодня кількість дітей зростала, і на сьогодні відомо, що їх було 29.

«Вік тих, хто захворів, від 0 до 2-ох років. Діти споживали продукцію молочної кухні, а саме кефір та ацидофільну пасту. У 22 хворих була підтверджена ротавірусна інфекція. Клінічні прояви у дітей були схожими – у них піднімалася температура тіла від 37,2 до 39 градусів, спостерігалася нудота, блювота, слабкість», - каже лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Лариса Венгер.

Сьогодні в інфекційній лікарні досі перебуває 16 дітей. Головний лікар медустанови Оксана Піддубна каже, що усі пацієнти йдуть на поправку.

«Нашими працівниками 3 квітня було розпочате епідрозслідування. Було обстежено шість працівників молочної кухні, відібрані проби харчових продуктів та води. Результати отриманих досліджень показали, що у вилученій продукції молочної кухні ротавірусу не виявлено. Працівники також не є джерелом збудника хвороби. Хочу зауважити, що ротавірус – це інфекція, яка передається лише від людини до людини. Тому продукція молочної кухні апріорі не могла стати причиною виникнення цього захворювання», - розповів виконувач обов’язків директора ДУ «Хмельницький лабораторний центр МОЗ України» Олег Балашов.

За розпорядженням Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, молочна кухня при Хмельницькій міській дитячій лікарні закрита до 17 квітня.

Коментарі:

Катя Кайтанова 09.04.2019 09:54

.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую