ye-logo.v1.2
22 Вересня, 2019

У Городку почали виконувати операції з ендопротезування

Олена ЩЕГЕЛЬСЬКА Здоров'я 4366
“Ендопротезування потребують і пацієнти з хронічними захворюваннями суглобів, і після травм”, - каже Олександр Кушнір
“Ендопротезування потребують і пацієнти з хронічними захворюваннями суглобів, і після травм”, - каже Олександр Кушнір. Фото: з архіву

Першою пацієнткою стала жінка, яку відмовилися оперувати у кількох лікарнях.

Взагалі операції з ендопротезування суглобів для області — не новина. Їх давно виконують в обласній та Хмельницькій міській лікарнях, а також у деяких районних. Нещодавно сучасні операції почали виконувати і у Городоцькій центральній лікарні. Власне, завдяки таким оперативним втручанням люди із захворюваннями суглоґбів, інваліди і навіть ті, хто був прикутий до ліжка, можуть вільно пересуватися і забувають про біль. На жаль, сучасний малорухливий життя, нездорове харчування, екологія, а також травми призводять до того, що все більше людей страждають від захворювань суглобів. І рано чи пізно виникає питання про потребу пересадки штучного суглоба.

«Пересадки штучних суглобів потребують і пацієнти, які перенесли травми, і ті, які мають різні хронічні захворювання суглобів. І таких людей більшає, — розповідає районний хірург Олександр Кушнір. — І у сусідніх районах вже почали виконувати операції з ендопротезування. Тож і ми вирішили перейняти передовий досвід. Я та лікар-травматолог Юрій Шиманський поїхали на курси у Запоріжжя, у клініку підприємства «Мотор-Січ». Тамтешні лікарі мають значний досвід у проведенні таких операцій. А підприємство виготовляє штучні суглоби. За якістю вони не гірші від закордонних, проте значно дешевші». Лікар зазначає, що операції з ендопротезування, хоч і досить складні, проте городоцькі хірурги повністю оволоділи методикою їх виконання. Поки що в лікарні виконують операції з ендопротезування кульшових суглобів, у планах - також пересадка штучних колінних суглобів, для яких поки що немає потрібних інструментів.

Першою пацієнткою стала жінка, від якої відмовилися у кількох лікарнях. «Причина відмови - зайва вага, - пояснює Олександр Володимирович. - Для операції їй запропонували схуднути. Проте це доволі проблематично у старшому віці й такому стані, адже пацієнтка не могла навіть нормально пересуватися, терпіла сильний біль. Ми ж взялися виконати операцію. Й сьогодні, через місяць після втручання, наша пацієнтка вже помаленьку ходить і не відчуває болю».

Нині на рахунку городоцьких хірургів вже декілька успішних операцій з ендопротезування. Для таких операцій планують облаштувати окрему операційну.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую