ye-logo.v1.2

Лікар: «Кінезіотейп - це унікальний інструмент фізіотерапії»

Здоров'я 8819
Обласний ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Юрій Павлішен
Обласний ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Юрій Павлішен. Фото: з архіву

Кінезіотейпи знімуть біль і запалення, допоможуть розслабити перевантажені м'язи та пришвидшити їхнє відновлення

У багатьох цивілізованих країнах кінезіотейпування застосовуються вже кілька десятків років. Цей метод розробили японські вчені під керівництвом лікаря Кензо Касе в 70-х роках XX століття. Проте в Україні цей метод лікування став відомий зовсім недавно.

Що ж це таке? «Термін тейпування буквально означає накладення тейпів, тобто спеціальних пластирів, — пояснює обласний ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Юрій Павлішен. — Кінезологічний тейп — це еластична стрічка з натуральної бавовни, один бік якої покритий шаром гіпоалергенного клею. За своєю еластичністю тейп схожий на людську пору. Метод кінезіотейпування полягає в накладенні (приклеюванні) на ділянку патологічного процесу кінезіологічних стрічок, які забезпечують підтримку м'язів, зв'язок та сухожиль. Пластирі беруть на себе частину навантаження, знижуючи м'язовий тонус та спазми. Також завдяки зменшенню напруги та невеликого натягу шкіри тейпи сприяють покращенню кровообігу та лімфотоку. Одночасно забезпечується підтримка м’язів і суглобів, не обмежуючи рухів людини. Тейп бере на себе значну частину навантаження, змушуючи м’язи рухатися фізіологічно правильно. Таким чином кінезіотейп — це унікальний інструмент фізіотерапії».

Ефективність
Знеболювальна дія. «Зникнення болю під впливом наклейки більше схоже на диво, — пояснює Юрій Іванович. — Але з точки зору фізіології все зрозуміло. Піднімаючи шкіру в місці накладення, тейп відновлює мікроциркуляцію. Стиснені набряком тканини розправляються, а медіатори запалення, які беруть безпосередню участь у створенні болю, разом зі струмом лімфи видаляються з ділянки пошкодження. Подразнення больових рецепторів знижується — в результаті зменшується болючість. По суті, відбувається процес інтенсивного загоєння, що призводить до зменшення болю».

Поліпшення мікроциркуляції. «Один з перших ефектів, що виникає при будь-якому пошкодженні, це порушення мікроциркуляції, — продовжує лікар. — Потік крові і лімфи ускладнюється, а продукти розпаду залишаються в пошкодженій ділянці тіла, посилюючи біль. Після аплікації шкіра під тейпом скорочується, в результаті розширюється міжклітинний простір, що призводить до відновлення кровотоку і лімфовідтоку. Тейп ніби масажує шкіру і прилеглі до неї тканини, сприяючи швидкому загоєнню травми».

Формування правильного м’язового руху. «В ідеалі суглоб або м’яз повинні рухатися фізіологічно правильно, — пояснює Юрій Павлішен. — Але травма або занадто інтенсивні тренування призводять до порушення цього стереотипу. В результаті вже травмований м’яз або суглоб, продовжуючи свій неправильний рух, ще більше пошкоджується. Наклеюючи тейп по вектору правильного руху, можна розірвати це коло. По суті, тейп стає «протезом», який, м’яко підтримуючи м’язи і суглоби, спрямовує їхній рух».

Розвантаження або приведення м’яза в тонус. «При нещасному випадку, м’язовій втомі, захворюваннях і запаленнях хвиля нормальної м’язової активності сходить нанівець, — каже фахівець. — Неполадки в одному місці позначаються на всьому тілі. Наприклад, у людей з вивихом щиколотки значно знижується активність м’язів стегна. Кінезіотейп допомагає повернути до життя м’язи, які «сплять», і заспокоїти перевантажені. Тейп допомагає тілу координувати рухи так, ніби м’язи здорові, дозволяючи проводити якісне лікування».

Найчастіше кінезіотейпування застосовують при захворюваннях опорно-рухового апарату та при травмах. Рятівні стрічки допомагають при болях у спині та суглобах, пошкодженні м'язів, зв'язок та сухожиль, травмах та захворюваннях хребта й суглобів. Використовується методика у комплексі з іншими методами лікування. Найчастіше пластир наклеюють на три-п'ять днів, ефект відчувається вже за кілька хвилин. Кінезіотейпінг — досить безпечне лікування, але є й протипокази: тромбоз вен, захворювання серця та нирок, цукровий діабет, захворювання або пошкодження шкіри та деякі інші стани, алергія. В окремих випадках пластирі не застосовують під час вагітності.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую