ye-logo.v1.2

Мешканці області активніше вакцинуються від кору

Здоров'я 2055
Медики кажуть, що єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація
Медики кажуть, що єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація. Фото: ілюстративне з tvoemisto.tv

За період спецоперації в області щеплено від кору майже 17 тисяч людей.

На Хмельниччині триває спецоперація з протидії захворюваності на кір – впродовж травня мобільні бригади медиків здійснювали вакцинацію нещеплених дітей в закладах освіти.

«За попередній місяць на Хмельниччині було щеплено 16 тисяч 984 особи. Це досить велика цифра, адже до цього, рівень вакцинованих подолян в місяць коливався в межах двохсот осіб. Однак це ще не остаточні дані, адже спецоперація триває. Наразі мобільні бригади працюють в училищах та коледжах», - повідомляє завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

До речі, за минулий тиждень (30 травня – 5 червня) темпи захворювання на кір серед жителів Хмельниччини знову знизилися – захворіло 78 осіб. Порівняно з попереднім тижнем, це на 15 хворих менше.

«Перше місце по інтенсивності замає Хмельницький. За минули тиждень в обласному центрі на кір захворіло 18 осіб. На 6 хворих менше було зафіксовано у Красилівському районі. А у Ярмолинецькому районі виявлено 11 хворих на кір», - каже Тетяна Юрівна.

Загалом, з початку року і станом на 5 червня в області на кір захворіло 4 тисячі 147 осіб. Окрім цього, цьогоріч зафіксовано два летальних випадки – 21 січня від кору помер 35-річний житель села Турчинці Городоцького району, а 24 лютого померла місячна дитина з Деражнянського району.

Кір – інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую