ye-logo.v1.2

Обережно весняне сонце!

Здоров'я 6880

Косметологи стверджують: «9 хвилин на сонці – плюс одна зморшка на обличчі»

І особливо небезпечне для нашої шкіри (не повірите!) саме весняне сонечко. Те, якому ми з насолодою підставляємо обличчя і радіємо після довгої холодної зими. Тож відкладіть прийом сонячних ванн на потім, і гайда до магазину чи аптеки за якісним сонцезахисним кремом. Як його обрати? Скористайтеся нашими порадами.
“Безперечно, сонце корисне для людини, – каже лікар-косметолог косметологічного відділення Хмельницької поліклініки №4 Елла Яремчук. – Під впливом сонячних променів організм виробляє вітамін Д, покращується кальцієвий обмін, стан нервової системи. Але слід пам'ятати, що сонячні промені руйнують в шкірі колаген, що призводить до її старіння. А тому весняний та літній денний крем для обличчя має добре зволожувати та обов’язково містити сонцезахисні фільтри від ультрафіолету”.
Ефективність сонцезахисних кремів прийнято вимірювати саме в одиницях SPF. Рівень фактора захисту може коливатися від 2 і до 100. Для ефективного захисту обличчя мінімальним вважається SPF 15, а SPF 10 спеціалісти оцінюють як надто низький. Для людей, шкіра яких має схильність до пігментації фактор захисту має бути не меншим 30. Максимальний рівень захисту дають засоби SPF 50+ чи SPF 60. Такі фільтри майже повністю блокують проникнення сонячних променів у шкіру. Підраховано, що вони затримують до 98% шкідливого ультрафіолету.
Який крем обрати? Насправді, до вибору сонцезахисного крему для обличчя необхідно підійти дуже серйозно. Насамперед, він має бути призначений саме для обличчя, а не для усього тіла. До складу сонцезахисного крему обов'язково мають входити оксид цинку (zinc oxide), діоксид титану (titanium dioxide), авобензон (avobenzone). Авобензон також може мати назву Parsol 1789 або Butyl methoxydibenzoylmethane. Також до складу крему можуть входити такі речовини як Mexoryl SX і Tinosorb – саме вони захищають шкіру від шкідливих Б-променів. Якщо в кремі немає вищеперерахованих компонентів, навряд чи він захистить вашу шкіру від сонця належним чином.
Як користуватися? Правила дуже прості. Крем наносять на сухую шкіру обличчя за 20-30 хвилин до виходу на вулицю поверх інших засобів (наприклад, звичайного денного крему). Протягом дня крем необхідно поновлювати. Якщо ви користуєтеся пудрою, то вона також має містити сонцезахисні фільтри. Використання звичайної пудри без SPF зведе нанівець дію сонцезахисного крему!

Небезпечно!
Cамостійно видавлювати прищі на обличчі, особливо перед тим, як вийти на вулицю. На цьому місці в одному з п'яти випадків з'явиться пігментна пляма.
Не користуйтеся кремом, який пролежав у вас відкритим з минулого року. Його ефективність дуже низька.
Також не рекомендовано навесні проводити такі косметичні процедури як кислотний пілінг, який позбавляє шкіру, захисту і відкриває доступ ультрафіолету до глибоких шарів епідермісу. Це може посилити пігментацію шкіри.

Кожному  личку  –  свій  крем
Чутлива шкіра. Перш за все, варто звернути увагу на гіпоалергенні засоби без ароматизаторів, які можуть подразнювати шкіру. Як правило, така шкіра добре переносить «аптечні» сонцезахисні засоби. Рівень захисту обирайте не менший SPF 50.
Суха шкіра. Тим, хто має суху шкіру, підійдуть засоби з додатковими зволо­жуючими компонентами, напри­к­­лад, гліцерином і алое. Не варто користуватися сонцезахисними спре­ями чи гелями, оскільки в них часто міститься спитр, який сушить шкіру.
Жирна шкіра. Не користуйтеся кремами, які у своєму складі мають мінеральні олії. Вибирайте легкий крем-флюїд, який не залишатиме на шкірі жирного блиску і водночас матиме високий рівень захисту.

Що  і  почому?
Оскільки косметологи прирівнюють усі сонцезахисні креми для обличчя до фармацевтичних засобів, то радять їх купувати в аптеках. Досить непогано зарекомендували себе “аптечні” сонцезахисні креми “Vichi”, “Avene”, “Uriage”, “Bioderma”, “Nuxe”, які мають SPF 50 і більше. Перші три марки містять у своєму складі термальну воду і є гіпоалергенними, тож підійдуть практично усім. Як не дивно, але наразі в аптеках Хмельницького (попри широкий асортимент продукції цих марок) цих сонцезахисних ще немає. Фармацевти обіцяють завезти в найближчі тиждень-два. Такі засоби, до речі, не з дешевих і обійдуться в сотню-другу гривень. А от денні креми, які містять у собі дещо нижчий сонцезахисний фактор (від SPF 2 до 20) таких марок як “Біокон”, “Nivea”, “Olay”, “Lirene” можна купити чи не в усіх магазинах косметики та побутової хімії. Обійдуться вони вам дещо дешевше – від 30 до 80 гривень.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую