ye-logo.v1.2

У Хмельницькому почастішали випадки захворювання на менінгіт

Здоров'я 4297
Вірус менінгіту найчастіше вражає дітей зі слабким імунітетом. Фото: з архіву
Вірус менінгіту найчастіше вражає дітей зі слабким імунітетом. Фото: з архіву

Серед захворілих – четверо дітей та троє дорослих.

У Хмельницькому почастішали випадки захворюваності серед містян на серозні та гнійні менінгіти.

«За шість місяців поточного року до інфекційної лікарні потрапило 48 осіб з діагнозом менінгіт. В середньому, щотижня ми фіксуємо новий випадок. Однак, за два тижні липня ми вже маємо 7 хворих з менінгітами. Це не спалах, але цифри насторожують», - каже заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь.

Серед захворілих – четверо дітей та троє дорослих. Медик каже, що стан здоров’я пацієнтів різний – від важкого до середнього.

«Здебільшого хворі перенесли респіраторну вірусну інфекцію, яка дала ускладнення у вигляді запалення оболонок головного мозку. Збудниками цієї інфекції є віруси роду ентеровіруси. Найчастіше ця хвороба виявляється у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, дорослі ж хворіють вкрай рідко», - розповіла Нінель Зільфредівна.

Через схожість симптомів початок перебігу захворювання навіть досвідчені лікарі часто плутають з грипом чи ГРВІ.

«Перші кілька днів у хворого значно підвищується температура тіла до 39 градусів і вище. Збити її доступними лікарськими засобами неможливо. Також у людини може з’явитися озноб. Але основною ознакою хвороби є все ж наявність сильного головного болю, що супроводжується нудотою і блювотою», - каже лікар.

Чим небезпечне захворювання і як захистися

Дорослі вірусним менінгітом хворіють рідко. Імунітет у них досить міцний, на відміну від дитячого. В цьому і проблема, бо викликається хвороба тими ж вірусами, що стають причиною запалення носоглотки у дорослих. Тобто людина може абсолютно не підозрювати, що є носієм вірусного менінгіту і бути розповсюджувачем небезпечного для дітей вірусу. Якщо захворювання у дитини не діагностувати вчасно і швидко не почати лікування, це може призвести до смертельного випадку.

Якщо захворювання не діагностувати на початку хвороби і не розпочати відповідне лікування, це може призвести до появи таких проявів:

• Верхній симптом Брудзинського. Якщо лежачій дитині підняти голову, разом з нею рефлекторно починають згинатися обидві ноги в колінах.
• Симптом Керніга. Якщо у лежачої на спині дитини зігнута нога в коліні, її неможливо випрямити.
Про наявність вірусу також може сигналізувати неприродна поза чада, що лежить у ліжку. Дитина може лежати на боку, закинувши голову назад, а коліна підтягти до себе. Така поза полегшує головний біль. Також у малюка може з'явитися дратівливість: він погано переносить світло, шум.

Профілактика вірусного менінгіту

Вірус менінгіту найчастіше вражає дітей зі слабким імунітетом, і захиститися від нього вакцинацією або іншим способом неможливо. Фахівці кажуть: головний спосіб профілактики - це своєчасне виявлення хворого і його ізоляція. Але потрібно обов'язково дотримуватися основних правил гігієни, уникати спілкування дитини з хворими вірусними захворюваннями людьми, зміцнювати її імунітет.

Читайте також: У Хмельницькому стали частіше хворіти гострими кишковими інфекціями

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую