ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Випадок дифтерії у Хмельницькому: стан пацієнтки майже задовільний

Здоров'я 1981
Якби пацієнтка не мала щеплення проти дифтерії, то перебіг захворювання був би інший
Якби пацієнтка не мала щеплення проти дифтерії, то перебіг захворювання був би інший. Фото: з архіву

Та лікарі попереджають, що носії бактерій «ходять вулицею».

Стан здоров’я хмельничанки, в якої 1 серпня підтвердили дифтерію – майже задовільний. Наразі вона готується до виписки.

«Самопочуття в неї гарне, скарг немає, але по протоколах, після відміни антибіотика, необхідні деякі аналізи, ми їх відібрали, результати будуть у вівторок. Якщо вони будуть нормальними, то вже в середу пацієнтку випишуть додому. Зараз її стан майже задовільний. Якби вона була не щеплена, то перебіг захворювання був би інший», - розповіла головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна.

Лікарка каже, що лікують дифтерію лише антитоксином, якого в Україні немає. Якби пацієнтка не мала щеплення проти дифтерії - антибіотик не допоміг би.

«Антибіотик є обов’язковим при лікуванні дифтерії, бо він діє на саму бактерію. Але хвороба дає дуже сильну інтоксикацію, тому потрібна сироватка, яка нейтралізує токсин. В пацієнтки був захист - вона була вакцинована, тому не було сильної інтоксикації», - пояснює Оксана Піддубна.

І додає, що на сьогодні в інфекційну лікарню з ознаками дифтерії ніхто не потрапляв, але носії бактерій «ходять вулицею», якщо вони попадуть на не щеплену людину, знову може виникнути подібна ситуація. Тому головна порада – щеплюватись.

Епідеміологи також обстежили тих, з ким контактувала пацієнтка. Кажуть, заходи, які потрібні у випадку виявлення у місті дифтерії, проводяться досі.

«Всі контактні особи обстежені, серед них дифтерії не виявлено. За усіма ведеться спостереження. Всі заходи, які потребує даний діагноз проводяться», - зазначила лікар-епідеміолог Хмельницького обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України Лариса Калінер.

Довідка:

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Захворювання на дифтерію може мати наступні прояви: біль у горлі, підвищена температура, лихоманка, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплість голосу, набряк шиї, збільшення шийних, підщелепних лімфатичних вузлів. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація дітей, згідно з календарем профілактичних щеплень, і ревакцинація дорослих (кожні 10 років).

Читайте також: На Хмельниччині стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії та правця

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую