ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельничани стали частіше хворіти на ротавірусну інфекцію

Здоров'я 2228
При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря
При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря. Фото: moirebenok.ua

95 відсотків захворілих – діти.

Інфекціоністи Хмельницького відзначають збільшення кількості хворих, які заразилися ротавірусною інфекцію.

Лікар-епідеміолог Хмельницького міськміжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Любов Мартиненко підрахувала кількість захворілих цього року.

«За дев’ять місяців 2019 року в Хмельницькому відмічається значне підвищення захворюваності на ротавірусні інфекції. Цьогоріч ареєстровано 281 випадок захворювання на ротавіруси, проти – 182 за аналогічний період 2018 року. Найчастіше хворіє дитяче населення (95%), і це діти віком від 1 до 4 років (62,6 %) та діти до 1 року життя (15,3%)», - повідомила Любов Мартиненко.

Заступник головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Нінель Марцонь підтверджує факт збільшення кількості хворих, які заразилися ротавірусною інфекцію.

«Порівняно з минулим роком, хворих й справді стало більше. Статистика показує лише кількість осіб, які звернулися до медиків і яким був лабораторно підтверджений діагноз ратавірус. Однак потрібно враховувати, що є легка форма цієї недуги і батьки лікують своїх дітей вдома. Тому цифри захворілих можуть бути значно вищі», - каже Нінель Зільфредівна.

Що треба знати про хворобу?

Ротавірусна інфекція - гостре вірусне захворювання, яке проявляється діареєю, блювотою, слабкістю, підвищенням температури тіла. Найбільш небезпечна хвороба для дітей перших двох років життя.

«Вірус вражає не тільки дітей, можуть хворіти й дорослі. Однак у дорослої людини ротавірусна інфекція проходить без підвищення температури тіла. Інтоксикація організму проходить не так сильно, як в дитячому віці. Інколи може бути й гостра форма перебігу хвороби - дорослого пацієнта мучать діарея і блювота. Щодо дітей, то у них ротавірусна інфекція зазвичай має гострий початок — різке підвищення температури до 39 градусів, нудота, біль в животі, часте блювання, сильна діарея, випорожнення — яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Основну небезпеку являє собою зневоднення організму, що відбувається внаслідок частих блювоти та проносу. При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря», - каже Нінель Зільфредівна.

Медик каже, що під час захворювання необхідно дотримуватися заходів особистої гігієни, щоб запобігти зараженню інших. Особи, що наглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти руки антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус і попереджує передачу захворювання.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую