ye-logo.v1.2

На Хмельниччині роботу госпітального округу гальмують кадрові питання

Здоров'я 2840
На Хмельниччині визначено 10 опорних лікарень
На Хмельниччині визначено 10 опорних лікарень. Фото: shotam.info

Утворення госпітальної ради відтерміновуюється через відсутність керівника Департаменту охорони здоров'я області.

У листопаді минулого року уряд скасував госпітальні округи, які створювались у 2017 році для оптимізації надання медичної допомоги населенню. Натомість, передбачено створення в кожній області єдиного госпітального округу. На Хмельниччині вже створено проєкт округу, який охопить територію усієї області. Як розповів сайту «Є» головний спеціаліст із питань надання вторинної медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я області Андрій Стрілець, в області вже визначились з опорними лікарнями.

«Опорні лікарні поділяються на багатопрофільні медзаклади інтенсивного лікування I та II рівнів. Лікарні I рівня мають покривати радіус від 150 тисяч пацієнтів і надаватимуть понад 20 видів медичної допомоги. Медзаклади II рівня обслуговуватимуть від 250 тисяч пацієнтів та надаватимуть понад 30 видів медичної допомоги», - коментує Андрій Стрілець.

В проєкті округу визначено 10 опорних лікарень. До медзакладів I рівня увійшли: Славутська, Шепетівська, Волочиська, Старокостянтинівська, Дунаєвецька, Красилівська, Городоцька центральні районні лікарні та Хмельницька і Камянець-Подільська міські лікарні. Медзакладом II рівня визначено Хмельницьку обласну лікарню.

«Для того, аби визначити опорні лікарні, складався відповідний рейтинг за 44 критеріями. Серед них показники роботи, оснащення лікарень, радіус покриття та доступність за вимогами, щоб доїзд не перевищував 60 кілометрів, а транспортування - не довше 60 хвилин каретою швидкої допомоги», - пояснює Андрій Стрілецький.

За його словами, на опорні лікарні виділятимуть більше коштів за державними програмами. Їх вкладатимуть в оснащення та необхідні ремонтні роботи. Крім того, вони стануть пріоритетом і для обласної влади.

«До цих лікарень в першу чергу робитимуть дороги, аби був відповідний доїзд. Також при опорних лікарнях створять відділення швидкої медичної допомоги. Оскільки саме вони мають стати найпотужнішими в області закладами з надання медичної допомоги. Інші медичні заклади будуть плановими і з меншою кількістю видів меддопомоги», - пояснює Андрій Петрович.

Наразі готується проєкт про утворення госпітальної ради. В цей керівний орган мають входити керівник Департаменту охорони здоров’я області та профільний заступник голови обласної держадміністрації. Та оскільки ці посади досі вакантні затвердження складу госпітальної ради відтерміновується до відповідних призначень.

Далі проєкт госпітального округу і план роботи ради має затвердити голова облдержадміністрації Дмитро Габінет та Кабінет міністрів України.

А от кому підпорядковуватимуться ці лікарні, за словами Андрія Стрільця, ще не визначено.

«Зараз вони - у підпорядкуванні районних та обласних рад. Коли на Хмельниччині будуть остаточно сформовані межі територіальних громад, тоді буде вирішуватись чи ці медичні заклади будуть у власності територіальних громад, чи обласної ради. Поки що це питання не врегульоване», - пояснює Андрій Стрілець.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую