ye-logo.v1.2

Кадрові зміни будуть: у Департаменті охорони здоров’я пояснили від чого і від кого залежатиме рішення

Здоров'я 4341
Із 1 квітня держава припиняє фінансувати медичні заклади за старою системою і починає за новою
Із 1 квітня держава припиняє фінансувати медичні заклади за старою системою і починає за новою. Фото: автора

Сьогодні, 20 лютого у Хмельницькому говорили про другу хвилю трансформації системи охорони здоров'я.

Із 1 квітня держава припиняє фінансувати медичні заклади за старою системою, коли рахували квадратні метри й ліжкомісця, і починає за новою, коли грошіть будуть йти за пацієнтом. Про це зазначила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Вона також повідомила, що станом на ранок 20 лютого на Хмельниччині 37 спеціалізованих медичних закладів вже подали пропозиції на укладення договору з НСЗУ за програмою медичних гарантій, але ця цифра змінюється щодня, адже процес подання заявок триває. Загальна кількість цих пропозицій про обслуговування населення за програмою медичних гарантій у 2020 році за різними групами послуг - понад 220.

«Хмельниччина дуже активно включилася в цю роботу, а тому можна сподіватися, що всі 50 спеціалізованих закладів області встигнуть до 28 лютого подати заявки на контрактування з НСЗУ», – каже Мар’яна Возниця і додала, що система охорони здоров’я все ще фінансує ліжка і квадратні метри, але не потреби пацієнта, тому з 1 квітня, коли гроші підуть за пацієнтом, виграють ті медзаклади, які надаватимуть якісні послуги і матимуть у своєму штаті кваліфікованих лікарів, а не «кума, свата, брата».

Зміни фінансування напряму торкнуться і кадрових змін у лікарнях. На сьогодні у Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОДА не можуть озвучити конкретну цифру і заклади, де будуть кадрові зміни, але перконують: зміни будуть однозначно.

«Поки що ми не можемо говорити про конкретні зміни у кадровому складі, адже ще йде процес підписання договорів і сказати, яка лікарня який пакет послуг надаватиме, поки теж не можемо. Але ми бачимо, що в зараз в окремих закладах штатна чисельність працівників перевищує потребу, необхідну для обслуговування і надання послуги пацієнтам», – зазначила заступник директора Департаменту Наталія Федів.

За її словами, долю лікарів та персоналу вирішуватимуть директори та власники медзакладів самостійно. Але найголовнішими мають бути все таки пацієнти, які обиратимуть лікарів другої ланки не за територіальним принципом, а за професійними якостями.

За словами Наталії Федів, більшість рішень прийматимуть керівники на місцях

«Кадрові зміни будуть. Не завжди це буде зменшення чи скорочення. Десь це буде перепрофілізація. Ми сьогодні говоримо, що вже з квітня 2020 змінюються маршрути пацієнтів. Тобто пацієнт зможе самостійно обирати лікаря там, де він вважає за необхідне. Тому територіальний принцип зміниться і кількість пацієнтів у тій, чи іншій лікарні зміниться. Відповідно, в одній лікарні, куди буде йти більше пацієнтів, можливо доведеться набирати персонал, а в іншій, де зменшиться потік пацієнтів, постане питання його доцільності. На кінцевий результат кадрових змін буде впливати вибір пацієнта свого маршруту», – зазначила Наталія Федів.

Читайте також: На Хмельниччині роботу госпітального округу гальмують кадрові питання

За даними Хмельницької ОДА, загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Хмельницької області до контрактування з НСЗУ (за усіма показниками) – близько 85 %.  У регіоні автономізовано майже 94 % спеціалізованих медичних закладів. Комп'ютеризовано – близько 78 %, зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – 94 %, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) - 94 % спеціалізованих медичних закладів. КЕП - кваліфікований цифровий підпис отримали близько 84 % медичних працівників, яких буде залучено до виконання договору з НСЗУ. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую