ye-logo.v1.2
29 Жовтня, 2020

Що буде з лікарнями, які не стали опорними

Здоров'я 5994
У Департаменті охорони здоров\'я ОДА розказали різницю між опорними медзакладами і тими, що такими не стали
У Департаменті охорони здоров'я ОДА розказали різницю між опорними медзакладами і тими, що такими не стали. Фото: decentralization.gov.ua

Таких в області нараховується десять.

На Хмельниччині 8 районних та 2 міські лікарні стануть опорними. До цього списку увійшли Славутська, Шепетівська, Волочиська, Старокостянтинівська, Дунаєвецька, Красилівська, Городоцька центральні районні лікарні та Хмельницька і Кам’янець-Подільська міські лікарні. Ті ж, які не стали опорними, можуть заключати договори з Національною службою здоров’я і проводити свою діяльність, як усі інші некомерційні комунальні заклади. За умови, що відповідатимуть усім вимогам Національної служби здоров’я. Про це розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Наталія Федів.

«На даний час усі 50 медичних закладів вторинного і третинного рівня подали заявки на укладення договорів із Національною службою здоров’я. це і ту, які визначені опорними, і ті, які не визначені такими. Більше того, укладати угоди із НСЗУ можуть і роблять це і приватні медичні заклади», – повідомила Наталія Василівна.

Опорні заклади відрізняються тим, що вони визначені для створення на їхній базі приймальних відділень екстреної медичної допомоги. Облаштують їх за державні кошти.

За словами Наталії Федів, у роботі медичних закладів і для пацієнтів тих лікарень, які не визначені опорними, нічого не повинно змінитися. За умови, що ці заклади укладуть договори із Нацслужбою здоров’я і отримуватимуть кошті. В іншому випадку, власники мед закладів самостійно вирішуватимуть – залишати їх і фінансувати зі свого бюджету, чи розглядати інші, прийнятні варіанти роботи. Але поки що, за словами Наталії Василівни, про це рано говорити – варто дочекатися результатів від НСЗУ.

Читайте також: Кадрові зміни будуть: у Департаменті охорони здоров’я пояснили від чого і від кого залежатиме рішення

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую