ye-logo.v1.2
22 Жовтня, 2020

У Хмельницькому не розголошують, з ким контактував чоловік з підозрою на коронавірус

Здоров'я 3499 1
«Будь-яких причин для паніки немає — усі медзаклади області працюють у штатному режимі», — Дмитро Габінет
«Будь-яких причин для паніки немає — усі медзаклади області працюють у штатному режимі», — Дмитро Габінет. Фото: автора

У хворого поки не підтверджений коронавірус COVID-19.

Сьогодні, 6 березня, у Хмельницькій облдержадміністрації пройшов брифінг щодо ситуації з коронавірусом COVID-19 в області. Причиною його скликання стала інформація, що у хмельничанина, який повернувся з Греції є підозра на цю інфекцію. Зокрема, голова облдержадміністрації Дмитро Габінет повідомив, що наразі вже встановлено коло осіб, з якими контактував хворий.

Головний лікар хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна розповіла, що наразі хворий перебуває у спеціальному боксі підзвітного їй медичного закладу. Там йому надають необхідну медичну допомогу, а лікарі мають необхідні засоби індивідуального захисту.

«Чоловік звернувся в інфекційну лікарню самостійно ввечері 4 березня. Він скаржився на високу температуру до 38-и градусів, кашель і загальну слабкість. У нього був не важкий стан, тому йому встановили діагноз «грип під питанням», а також діагностували пневмонію. Оскільки він повернувся з Греції, лікарі помістили чоловіка в ізоляційний бокс, використовуючи спеціальні засоби захисту», — сказала Оксана Піддубна.

За її словами, після проведення діагностики у нього не підтвердився ні грип А, ні грип Б. Вранці наступного дня, 5 березня, стан чоловіка погіршився: у нього зросла температура й з’явилися ознаки дихальної недостатності. Тому було прийнято рішення поставити йому діагноз «коронавірус під питанням». Щоб підтвердити, чи дійсно він захворів на COVID-19, у чоловіка взяли біоматеріал на аналіз і відправили у Київ, де мають встановити остаточний діагноз.

«Проте вже сьогодні (6 березня — авт.) стан хворого покращився. У нього вже немає високої температури, поліпшилися апетит і самопочуття, але зберігається явище кисневої недостатності. Тому він проходить дихальну терапію та отримує необхідні медикаменти», — зазначила медик.

Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитро Габінет розповів, що вже встановлено осіб, з якими контактував хворий. Наразі у них відсутні симптоми захворювання, але за ними спостерігають медики. Проте кількість цих осіб Дмитро Габінет не назвав.

«Я свідомо не кажу, ким саме є ці люди та скільки їх. Також не розказую подробить про особу хворого, щоб не сіяти безпідставної паніки. Просто є побоювання, що в окремих людей може бути не зовсім адекватна реакція на таку інформацію: хтось піде щось блокувати чи кидати камінцями. Я впевнений, що серед тих осіб немає інфікованих», — наголосив Дмитро Габінет.

Також він підкреслив, що будь-яких причин для паніки немає — усі медзаклади області працюють в штатному режимі.

Оксана Піддубна додала, що головними симптоми коронавірусу є висока температура тіла (39 градусів і вище), біль у м’язах, сухий кашель. Нежить може бути, а може бути відсутнім.

У Міністерстві охорони здоров’я України радять для профілактики захворювання дотримуватись стандартних рекомендацій:

1. Часто мийте руки або обробляйте засобами дезінфекції;
2. Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
3. Якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
4. Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Читайте також: У яких районах області ввели обмежувальні заходи через коронавірус

 

Коментарі:

07.03.2020 00:47

Мийте руки.... Ось так врачі кажуть що ми готові до єпідемії.

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую