ye-logo.v1.2
24 Жовтня, 2020

У Хмельницькій ОДА пояснили, чому з запізненням розповіли про інфікованих на COVID-19 лікарів

Здоров'я 3437

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Позитивний результат був виявлений після того, як вони 14 днів були на карантині.

Ще 11 квітня Командування Медичних сил Збройних Сил України повідомило, що у 2 військовослужбовців однієї з військових частин Хмельницького підтверджено захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. Але лише сьогодні, 13 квітня, цю інформацію підтвердили в Хмельницькій облдержадміністрації, коли відзвітували про стан в області щодо ситуації з COVID-19.

Чому ж про це не говорили ні 11, ні 12 квітня? Це запитання сайт «Є» поставив першому заступнику голови Хмельницької облдержадміністрації Роману Примушу.

«Коли їм проводили дослідження, як контактним особам, результати були негативними і в них не виявили захворювання, - розповів Роман Примуш на брифінгу щодо ситуації в області із протидією поширенню коронавірусної інфекції. - Після цього ці два лікарі були на самоізоляції 14 днів. І вони без ознак захворювання були на самоізоляції увесь цей період. За ініціативою Міністерства оборони в них були відібрані зразки на дослідження, які показали позитивний результат. І ми не публікували їх, поки не отримали офіційного підтвердження від Міністерства оборони. Коли ми проводимо дослідження в обласному лабораторному центрі, ми одразу маємо підтверджені результати. А ці дослідження проводили в Києві в лабораторії, обраній Міністерством оборони. Тому ми мали результати лише через декілька днів після проведеного дослідження».

За словами Романа Борисовича, в інфікованих військових лікарів немає жодних ознак захворювань. «Цей випадок нас дуже турбує, адже ситуація нестандартна, - каже Роман Примуш. - Адже в них був негативний результат, вони 14 днів були на самоізоляції, в них немає ніяких зовнішніх ознак захворюваності… Тому будемо робити повторний аналіз, щоб підтвердити або спростувати результати, які отримали від Міністерства оборони».

Наразі на Хмельниччині 23 лабораторно підтверджених випадки на COVID-19. Щоправда, один із яких Міністерство охорони здоров’я відніс до Чернівецької області. Він стосується мешканки Кам’янець-Подільського району, яка амбулаторно лікується вдома, але нагляд за нею здійснюють буковинські медики. Із 23 інфікованих, троє вже одужали, дві людини померли.

В Україні, станом на 9:00 13 квітня в Україні 3102 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. З них вже одужало 97 пацієнтів, ще 93 людини померли.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую