ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

COVID-19: хмельницька лабораторія повністю переходить на вітчизняні ПЛР-тести

Здоров'я 3628
Поки дослідження проводяться паралельно на німецьких тест-системах, і з підтвердженням на українських
Поки дослідження проводяться паралельно на німецьких тест-системах, і з підтвердженням на українських. Фото: ілюстративне з biobiochile.cl

Кількість досліджень збільшать до 400 на добу.

Кількість ПЛР-тестувань на COVID-19 в області найближчим хочуть збільшити до чотирьохсот на добу, а в майбутньому до тисячі. Як зазначив на онлайн-брифінгу вчора, 19 травня, перший заступник голови Хмельницької ОДА Роман Примуш, це робитимуть поступово.

«Наразі Хмельницький лабораторний центр збільшив тестування майже до двох сотень (нагадаємо, раніше опрацьовували 96 проб біоматеріалів за добу. – авт.). На другому етапі маємо намір, щоб ця цифра зросла до чотирьох сотень. Для цього потрібне обладнання для підготовки біоматеріалів для тестування – термостати, барабани тощо. Вони вже придбані за кошти лабораторного центру і мають надійти до кінця цього тижня. Щойно обладнання буде встановлене - ми зможемо вийти на 400 досліджень за добу. Надалі, щоб збільшити ще кількість тестувань до тисячі, - потрібен ще один ампліфікатор та, звісно ж, доукомплектування штату фахівцями», - зазначив Роман Примуш.

Він додав, що наразі лабораторія досить завантажена, адже з появою кожного нового випадку COVID-19 кількість контактних осіб зростає в рази. Окрім тестування пневмоній контактних осіб та підозр, наразі кожних 5 днів також тестують усіх задіяних медпрацівників.

Читайте також: Депутати дали добро: в Нетішині облаштують лабораторію для ПЛР-тестування інфекцій.

«На учорашній день в лабораторному центрі було в наявності 179 ПЛР-систем. Одна система розрахована на 96 досліджень. З них 4 тест-системи німецького виробництва, всі решта – українського виробника», - каже Роман Примуш.

Зазначає, що в лабораторного центру були певні проблеми з проведенням верифікації під час переходу на нові вітчизняні тест-системи, бо це передбачає певного налаштування обладнання.

«Сподіваємося що за кілька днів робота з верифікації завершиться і ми зможемо повноцінно перейти на українські тест-системи. Вони є в достатній кількості. Фактично в неділю через це лабораторія не працювала. Але вже з понеділка повноцінно проводяться дослідження. Поки паралельно і на німецьких тест-системах, і з підтвердженням на українських. Ми маємо бути впевнені, що ті результати, які видає лабораторія стовідсотково відповідають дійсності і ми можемо на них опиратися», - каже Роман Примуш.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую