ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

За що аптеки Хмельниччини отримали від держави понад двадцять мільйонів гривень

Здоров'я 1576
На сайті НСЗУ є електронна карта аптек, які беруть участь у програмі "Доступні ліки"
На сайті НСЗУ є електронна карта аптек, які беруть участь у програмі "Доступні ліки". Фото: rivne1.tv

У Національній службі здоров’я порахували у скільки обходяться доступні ліки для нашої області.

Із початку 2020 року в межах програми "Доступні ліки" мешканці Хмельниччини отримали медикаменти за 308 тисячами рецептів. З них 241 тисяча рецептів відпущено на ліки від серцево-судинних захворювань, 55 тисяч – від цукрового діабету ІІ типу та 12 тисяч – від бронхіальної астми. У програмі зареєстрована 451 аптека й аптечні пункти області, за цей рік вони вже отримали відшкодування від держави 21 млн грн. Такі дані повідомили у Національній службі здоров’я України(НСЗУ).

За словами виконуючої обов’язки начальниці відділу роботи з договорами з аптеками Департаменту договірної роботи та моніторингу НСЗУ Ірини Ліштаби, програма медичних гарантій на 2021 рік у процесі формування.

«Ми хочемо, щоб до Програми медичних гарантій потрапили препарати для лікування хвороб, пов’язаних з розладами психіки та поведінки, наприклад для таких станів як шизофренія, епілепсія, депресія, тривожні стани, манії тощо. А також медикаменти, які запобігають виникненню повторних інфарктів та інсультів», – каже Ірина Ліштаба.

Як повідомляють у НСЗУ, за найновішими даними, в Україні близько 300 тис. пацієнтів, які страждають на розлади психіки та поведінки. Їх реальна кількість насправді значно більша, бо люди часто не звертаються до лікаря, бояться отримати діагноз «психічне захворювання». Є дані, які стверджують, що близько 30 % українців хоча би раз за життя мали такі розлади.

«Включення лікарських засобів до програми реімбурсації саме для цієї групи захворювань є досить актуальною. Вчасне отримання ліків дозволить покращити якість життя і тим, хто сам отримує допомогу, і людям, які доглядають дітей або людей старшого віку з подібними діагнозами. Так люди матимуть змогу отримувати ліки за програмою реімбурсації, а батьки чи опікуни – не хвилюватися про відсутність грошей на медикаменти та спокійно продовжувати працювати й не втрачати комунікацію з рідними. Це також допоможе розвантажити стаціонари, відновити пацієнтам соціальні зв’язки. Адже чим довше вони перебувають в таких закладах, тим важче їм повертатися до нормального життя. У країнах Європи та в Америці психічні захворювання успішно лікують на амбулаторному рівні, тобто вдома, і Україна має рухатися в цьому напрямі», – зазначає Ірина Ліштаба.

Щодо серцево-судинних захворювань, варто нагадати, що вже зараз у програмі «Доступні ліки» є базова терапія для лікування серцевої недостатності, стенокардії, артеріальної гіпертензії. Розширення програми щодо цієї групи захворювань іншими ліками надасть можливість охопити більшу кількість пацієнтів.
Тобто, з одного боку, «доступні ліки» розширюються за рахунок включення нового напряму захворювань, а з іншого – стають ширшими групи препаратів для лікування вже наявних в програмі захворювань.

Ліки від серцево-судинних захворювань і надалі буде виписувати сімейний лікар, терапевт чи педіатр, яких обрано за декларацією. А от ліки у разі психічних розладів – вузький спеціаліст.

Доповнення до програми «Доступні ліки» дозволять родинам суттєво економити. Це можна побачити на прикладі вже наявного списку ліків.

«Ті пацієнти, які користуються програмою реімбурсації точно бачать різницю. Наприклад, люди, яким понад 65 років, економлять близько 12 % від мінімальної пенсії. Батьки дітей віком до 5 років економлять близько 65 % від мінімального доходу на дитину. І це щомісячна економія. Чому така велика сума для дітей, бо діти переважно мають астму, а там дуже вартісні ліки. Цього року на програму реімбурсації виділено 2 млрд грн, наступного року ми просимо більше фінансування, бо хочемо розширювати перелік захворювань і медикаментів. За нашими попередніми розрахунками було би доцільно виділити на програму понад 5 млрд грн», – розповідає Ірина Ліштаба.

На сайті НСЗУ є електронна карта аптек, які беруть участь у програмі (https://bit.ly/31HhBCH). А в кого немає інтернету, можна зателефонувати на безкоштовний номер 1677 і оператор Call-центру підкаже, яка найближча аптека до пацієнта. Оператори надають абсолютно всю інформацію, яка потрібна пацієнту. 

Читайте також: Кабмін продовжив карантин та посилив обмеження для «зеленої зони»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую