ye-logo.v1.2

Якщо в класі виявлять COVID-19: кого ізолюватимуть та тестуватимуть

Здоров'я 2287
Сьогодні, 1 вересня, розпочинається новий навчальний рік в умовах карантину
Сьогодні, 1 вересня, розпочинається новий навчальний рік в умовах карантину. Фото: ілюстративне pixabay.com

Контактних визначатимуть під час епідрозслідування.

Сьогодні, 1 вересня, розпочинається новий навчальний рік в умовах карантину. На цей період МОЗ затвердило рекомендації щодо організації навчального процесу. Втім, багатьох батьків цікавить, чого очікувати, якщо в класі у когось з учнів підтвердять COVID-19.

Як розповів під час брифінгу в Хмельницькій ОДА перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш, алгоритм дій у цьому випадку буде застосовуватися той же, що й під час виявлення хворих на COVID-19 в інших колективах.

«Усі, хто буде визначений як контактний з особою, що захворіла, перебуватиме на ізоляції і на 14-й день таким дітям буде проведене ПЛР-тестування. Чи всі учні класу та вчитель вважатимуться контактними – залежатиму від умов навчання та наповнюваності класу. Коло контактних осіб встановлюватимуть під час епідрозслідування. Є чітке визначення того, хто є контактною особою. Це ті, хто протягом понад 15-ти хвилин перебував з хворим на дистанції менше одного метра. В більшості випадків, скоріше за все буде так, що всі учні одного класу вважатимуться контактними, і увесь клас йтиме на самоізоляцію й навчання на цей період припинятиметься. Що стосується вчителя – його контактність також визначатиметься під час епідрозслідування: враховуватиметься те, чи перебував він в засобах захисту, наскільки близько контактував з учнем тощо», - розповів Роман Примуш.

Також додав, що в період самоізоляції такі учні як контактні особи та потенційні хворі на COVID-19 не можуть відвідувати гуртки чи інші заняття, а мають перебувати вдома до отримання результатів тестування та завершення періоду ізоляції.

Питання можливості онлайн-навчання на цей період вирішуватимуть навчальні заклади самостійно, виходячи з ситуації.

Також за словами Романа Примуша, усім контактним особам на період такої самоізоляції відкривають лікарняний листок. Тож батьки дітей віком до 14 років зможуть його оформити.

Читайте також: Кабмін продовжив карантин та посилив обмеження для «зеленої зони».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую