ye-logo.v1.2

Чому зросла кількість хворих на COVID-19 – у Хмельницькій облдержадміністрації дали пояснення

Здоров'я 2906
Ромаш Примуш каже, що пік захворюваності на СOVID-19 прогнозують взимку
Ромаш Примуш каже, що пік захворюваності на СOVID-19 прогнозують взимку. Фото: Хмельницької ОДА

Пік захворюваності очікують на зиму.

Лише за минулі вихідні на Хмельниччині COVID-19 лабораторно підтвердили в 562 мешканців області (в суботу - 192, в неділю - 370). Сьогодні, 5 жовтня, ще 53 людям підтвердили коронавірусну хворобу. Про це заявив перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш.

Лідером по кількості захворівших залишається Хмельницький, де станом на ранок 5 жовтня було 1736 хворих. «Що стосується лікування на стаціонарі, то ситуація завантаженості медичних закладів у місті залишається складною, - заявив Роман Примуш. - Завантаженість інфекційної лікарні та міської становлять до 90 відсотків».

А ось збільшення кількості позитивних ПЛР-тестів на вихідні в облдержадміністрації пов’язують з нарощуванням кількості проведених тестувань. За вихідні, як сказав перший заступник голови Хмельницької ОДА, провели майже 2 тисячі тестів. Тому і відсоток нововиявлених випадків зростає. «Частину результатів допомогли провести тернопільська та івано-франківська лабораторії, завдяки чому ми вийшли на нульові залишки біоматеріалів», - додав Роман Примуш.

Наразі в області аналізують ситуації щодо захворюваності й на гострі респіраторні вірусні інфекції. «Очікуємо зростання рівня захворюваності в зимовий період. За оцінками експертів ми будемо мати близько 10-15 відсотків населення, яке захворіє на ГРВІ, а це означає, що в епідсезон щотижня будемо реєструвати від 8 до 12 тисяч захворілих по області, частина з яких також потребуватиме лікування на стаціонарі. Тому зараз працюємо над підготовкою медзакладів з урахуванням не лише боротьби з СOVID-19, але й лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій. Щодо СOVID-19, то за прогнозами, які ми маємо, кількість захворілих зростатиме. А пік захворюваності ми очікуємо десь на зимові місяці».

Детальніше про нові випадки захворюваності на COVID-19, які підтвердили сьогодні, 5 жовтня, в облдержадміністрації оприлюднять ввечері. Слідкуйте за новинами на сайті «Є».

Читайте також: Оновлено епідемічні рівні – лише два райони Хмельниччини «зелені»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую