ye-logo.v1.2

У Хмельницькій обласній лікарні запрацював центр лікування інсультів

Здоров'я 4393
У закладі вже перебуває десять пацієнтів, в яких стався інсульт або тромболізис. На фото: маніпуляційна
У закладі вже перебуває десять пацієнтів, в яких стався інсульт або тромболізис. На фото: маніпуляційна. Фото: автора

У ньому проводять операції з видалення тромбів зі судин головного мозку та шиї.

Сьогодні, 16 грудня, у Хмельницькій обласній лікарні відбулося урочисте відкриття центру лікування інсультів та реабілітації. Він розміщений у сьомому корпусі медзакладу. Наразі тут вже перебуває десять пацієнтів.

«Щороку 160 тисяч українців помирає від інсультів. Це жахлива цифра, — каже директор Хмельницької обласної лікарні Яків Цуглевич. — Наприклад, нині у нашій області хворіє близько п’яти тисяч людей. Раніше їм надавалася допомога у районах, але там бракувало необхідного обладнання. Ситуацію має змінити відкриття нашого центру лікування інсультів та реабілітації».

За його словами, раніше тут розміщувалося нефрологічне відділення на 30 ліжок. Його перемістили у інший корпус. Далі у цій частині лікарні провели капітальний ремонт і закупили необхідне обладнання. Зокрема, з обласного бюджету на ремонт було виділено 3,6 мільйона гривень. Закупка устаткування проходила коштом державної скарбниці, а також допомагали меценати.

Центр лікування інсультів та реабілітації розрахований на 35 пацієнтів. На йото: типова палата для двох людей

Центр лікування інсультів та реабілітації розрахований на 35 пацієнтів. На фото: типова палата для двох людей

Центр лікування інсультів та реабілітації розрахований на 35 пацієнтів. Лікуванням та реабілітацією хворих займається 25 медпрацівників. Але після розширення реабілітаційного відділення їх штат зросте до 32-ох. Також потрібно докупити частину медичного обладнання. Втім, нині тут вже перебуває десять хворих, в яких стався або інсульт, або тромболізис.

«У цьому центрі хворим на ішемічний інсульт, наприклад, проводять інвазійні ендоваскулярні втручання. Під час таких операцій зі судин головного мозку та шиї видаляються тромби. Це допомагає врятувати життя людини і повернути її до нормального стану», — розповів Яків Цуглевич.

У реабілітаційному відділені вже встановлено тренажери

У реабілітаційному відділені вже встановлено тренажери

Крім операцій, тут також проводять ранню реабілітацію пацієнтів. Зокрема, після пережитого інсульту, людей одразу вчать їсти, говорити та робити перші кроки.

«Завдяки цьому хворого можна повернути до соціального способу життя. Інакше — людина повернеться додому безпомічною, що створить тягар для її рідних. А пізню реабілітацію пацієнти мають проходити у районах та санаторіях», — пояснив директор Хмельницької обласної лікарні.

Яків Цикалевич переконує, лікування пацієнтів є безкоштовним

Яків Цуглевич переконує, що лікування для пацієнтів є безкоштовним

Він переконує, що лікування пацієнтів є безкоштовним. Для цього є відповідне фінансування з державного бюджету.

«Національна служба здоров’я проплачує найдорожчий медичний пакет — до 36 тисяч гривень на одного пацієнта. Тому для хворого лікування буде безкоштовним», — заявив Яків Цуглевич.

Читайте також: У лікарнях Хмельницького немає пацієнтів із грипом та ГРВІ – міський голова

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую