ye-logo.v1.2

В Україну доставлять декілька видів вакцин: які вони

Здоров'я 1401
Вакцинацію планують розпочати у лютому цього року
Вакцинацію планують розпочати у лютому цього року. Фото: pixabay.com

 Постачання має відбутись у лютому.

Україна отримала підтвердження щодо постачання 12 млн доз вакцин проти коронавірусної інфекції. Про це повідомляє ВВС з посиланням на Офіс президента.

Це вакцини британської компанії AstraZeneca та американської Novavax. Поставки відбуватимуться вже з лютого 2021 року. Вакцини виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія).

«Сукупні результати чотирьох клінічних випробувань у Британії, Бразилії та Південній Африці показали, що вакцина AstraZeneca є безпечною та ефективною у профілактиці COVID-19 у людей віком від 18 років. AstraZeneca ще називають оксфордською вакциною. Так кажуть, тому що її розробив Оксфордський університет спільно з компанією AstraZeneca», - пише ВВС.

Вакцина Novavax (США) показала 89% ефективності у Британії. Вона першою продемонструвала ефективність проти виявленого в Британії нового штаму коронавірусу. Попередньо ЄС замовив 200 млн доз цієї вакцини.

Як домовляється про вакцини Україна

Україна отримує вакцину двома шляхами. Перший - це у рамках глобальної допомоги програми COVAX (це, зокрема, 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech). Інший шлях - закупівля вакцини за державні кошти. З цим було найбільше проблем і непорозумінь.

«Чиновники довгий час не розкривали деталі, з ким ведуться перемовини про закупівлю. Наприкінці грудня стало відомо про 2 мільйон доз китайської вакцини Sinovac Biotech, випробування якої ще тривають і до ефективності якої були питання. Останні випробування вакцини у Бразилії показали ефективність лише у 50%», - зазначає видання.

Міністр Степанов завив, що угоду з китайською компанією розірвуть, якщо ефективність вакцини буде менш як 70%, але Україна чекатиме закінчення випробувань.

Урядовці заявляли, що ведуть перемовини одразу з шістьома компаніями, але не називали деталей. Повідомлення про 12 мільйонів доз - це перша конкретика щодо закупівлі вакцин після новин про китайську вакцину. 

Читайте також: На Хмельниччині першими вакцинують майже п'ять тисяч осіб: хто вони

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую