ye-logo.v1.2

Майже вчетверо у березні зросла захворюваність на Covid-19 по області - епідеміологи

Здоров'я 1713
Як свідчать цифри, зросла кількість хворих, які потребують госпіталізації: якщо у в лютому за добу в середньому госпіталізували 32 хворих, то у березні - до 78 осіб
Як свідчать цифри, зросла кількість хворих, які потребують госпіталізації: якщо у в лютому за добу в середньому госпіталізували 32 хворих, то у березні - до 78 осіб. Фото: з архіву

До цього «піковим» місяцем був листопад минулого року.

Місяць, що минув, за словами хмельницьких епідеміологів, «вибухнув» стрімким підйомом захворюваності на Covid-19: у березні було зареєстровано 16 тисяч 765 лабораторно підтверджених випадків.

Як зазначають в Державній установі «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» це найвищий рівень захворюваності за весь час епідемії. Як повідомляє лікар-епідеміолог Лариса Калінер, навіть у «піковий» місяць, яким донедавна вважався листопад 2020 року, рівень захворюваності був нижчий: тоді зафіксували 13 тисяч 570 випадків.
У порівнянні з лютим захворюваність у березні зросла в 4 рази. В середньому щодоби у березні фіксували 540 випадків, тоді як у лютому – 150.

Також, як свідчать цифри, зросла кількість хворих, яких госпіталізують до стаціонарів: якщо у січні за добу в середньому госпіталізували 26 хворих, у лютому – 32, то у березні середня госпіталізація за добу сягнула до 78 осіб. Тим самим збільшилась зайнятість ліжок в закладах охорони здоров’я, які визначені для госпіталізації хворих на Covid-19. Так, у січні відсоток зайнятості ліжок складав 30,6%; у лютому – 43,2%, у березні – 82,4%. Померли через ускладнення, спричинені Covid-19, у березні 292 особи, тоді як у лютому – 86 осіб.

Як зазначає Лариса Калінер, підйом захворюваності у березні пов’язують з появою Британського штаму коронавірусу, циркуляція якого була підтверджена у всіх регіонах України. Додає, що цей штам характеризується коротким інкубаційним періодом, високим коефіцієнтом контагіозності, важчим перебігом хвороби та ураженням молодого населення.

Нагадаємо, всього за період пандемії на Хмельниччині (станом на 9 квітня) захворіли 72 тисячі 432 особи.
Серед захворілих питома вага людей у віці від 30 до 65 років складає 68%, старше 65 років – 18,3%, дітей – 3,9%, медичних працівників – 6,5%.

Читайте також: Посилення карантину: Хмельниччину вже офіційно перевели у «червону» зону.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую