ye-logo.v1.2

На Хмельниччину завезли нову вакцину від коронавірусу: кого щеплюватимуть

Здоров'я 1994 1
В Україні триває вакцинальна компанія від Covid-19
В Україні триває вакцинальна компанія від Covid-19. Фото: ілюстративне pixabay.com

В область привезли китайську вакцину CoronaVac, незабаром очікують поставку Pfizer.

Вчора, 15 квітня, на Хмельниччину привезли 5680 доз вакцини CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac. Люди, які отримають щеплення CoronaVac, через 28 днів проходитимуть повторне щеплення вакциною з цієї ж партії. Відповідно нею планують щепити 2 840 жителів області (з розрахунку по дві дози на людину). Загалом в області вакцинацію препаратом CoronaVac будуть проводити 16 мобільних бригад, які пройшли відповідне навчання.

«Препарат використовуватимуть для осіб маломобільних груп населення. Цією вакциною щеплюватимуть і людей, які обмеженні в пересуванні, і людей, які за ними доглядають. Також ця вакцина буде використовуватися для вчителів, які долучаться до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Попередньо, в нас в області близько 3 700 освітян будуть задіяні. Поки що в нас є інформація, що близько двохсот з них погодилися на щеплення. Однак зараз списки узгоджуються, ми чекаємо інформацію від департаменту освіти. Також ця вакцина передбачається для олімпійців і параолімпійців, але вакцинація цієї категорії буде відбуватися виключного в місті Києві, - розповіла сайту «Є» головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукаш.

Вакцина CoronaVac виготовлена у вигляді однодозних флаконів, тобто доза призначена для однієї ін'єкції. Кого щеплюватимуть нею, у випадку якщо вакцини виявиться більше, ніж охочих щепитися із перерахованих категорій, наразі невідомо. Як додала Світлана Лукаш, сьогодні це питання вирішуватимуть під час засідання штабу в Києві.

Всього з початку вакцинальної кампанії на Хмельниччині вакцинували від коронавірусу близько 15 тисяч осіб. Їх щепили першою дозою препарату Covishield/AstraZeneca індійського виробництва. Повторне щеплення вони мають отримати цим же препаратом.

«Відповідно до рекомендацій, люди, які отримали щеплення вакциною AstraZeneca, мають отримати другу ін’єкцію через 12 тижнів. Тобто, якщо в нас 25 лютого було перше щеплення, то орієнтовно з 25 травня в області розпочнеться введення повторної дози першим пацієнтам. Ми очікуємо поставку вакцини кампанії AstraZeneca, але корейського виробництва», - зазначає спеціалістка.

Також сьогодні Україна отримала 117 тисяч доз вакцини Pfizer/BioNTech. Орієнтовно у неділю, 18 квітня, її перша поставка очікується на Хмельниччині. Загалом на нашу область перебачано 4 680 доз Pfizer. Вони розраховані на два введення, відповідно цією вакциною вакцинують 2340 жителів області.

Препарат використають для щеплення персоналу і мешканців будинків для літніх людей. Однак оскільки один флакон Pfizer розрахований на шість осіб, його залишковими дозами вакцинуватимуть працівників Державної служби надзвичайних ситуацій. Працюватимуть із цією вакциною три мобільні бригади медиків.

«Робота із Pfizer буде чітко контролюватися з боку уряду, оскільки недопустимо використання її для нецільових аудиторій. На Хмельницьку область вакцина має орієнтовно прийти в неділю. Можливо, в понеділок вранці. Але ми вже на понеділок запланували початок роботи із нею, - каже Світлана Лукаш. - Логістика з Pfizer дуже складна. Цей препарат може тривалий час зберігатися при температурі -70. Якщо ж температура протягом п’яти хвилин підвищується, то термін її придатності стає 5 діб. У нас вже є списки погодження від департаменту соцзахисту. Є маршрут, яка бригада, в який день, в який інтернат їде і кого буде там щеплювати».

На хмельницькій базі спецмедпостачання вакцину зберігатимуть у холодильних камерах в сухому льоду. Вже на пункті щеплення вакцина розводиться спеціальним розчинником і її термін придатності складає шість годин. Однак транспортувати її після цього не можна.

«Враховуючи такі умови зберігання вакцини, вранці мобільна бригада на складі спецмедпостачання буде отримувати по дві запаковані сумки–холодильники із вакцинами та їхатиме одразу на пункт щеплення відповідно до маршруту», - пояснюють в ОДА.

Нагадаємо, триває запис українців до списку очікування на вакцинацію від COVID-19. Записатися на щеплення можна це кількома способами: через застосунок або портал «Дія», контакт-центр МОЗ з питань COVID-19, або ж у центрі ПМСД, в якому ви обслуговуєтеся, чи безпосередньо у свого сімейного лікарня.

Коментарі:

Віталій Українець 17.04.2021 09:49

Черга в Дії для середньої вікової категорії дійде в 2031році. Це дуже сумно-не всі дочекаються!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую