ye-logo.v1.2

Щеплення від COVID-19: як на Хмельниччині проходить вакцинація Pfizer

Здоров'я 1083
Загалом на нашу область перебачено 4 680 доз Pfizer
Загалом на нашу область перебачено 4 680 доз Pfizer. Фото: ілюстративне pixabay.com

Працюють із цією вакциною три мобільні бригади медиків.

Другий день на Хмельниччині триває щеплення від коронавірусу вакциною Pfizer. Вакцинують нею персонал і мешканців будинків для літніх людей, а залишковими дозами – працівників Державної служби надзвичайних ситуацій. Як розповіла сайту «Є» головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукаш, першу поставку вакцини, а це 1170 доз, мають використати протягом шести днів. А вже наступного тижня в області очікують нову поставку Pfizer.

«Вакцинація відбувається за планом. Вчора працювали, сьогодні працюємо. Надійшли уточнення від закладів соціального захисту, зараз реагуємо. Переробляємо графіки так, щоб в суботу в нас був робочий день і ми використали всі дози. У неділю-понеділок очікуємо наступну партію», - зазначає спеціалістка.

Загалом в область має надійти чотири поставки Pfizer по 1170 доз – дві на вакцинацію і дві – на ревакцинацію. Ними мають щепити 2 840 жителів Хмельниччини. Поставка вакцини на ревакцинацію очікується через два тижні після першого етапу щеплень.

Нагадаємо, на базі спецмедпостачання вакцину зберігають у холодильних камерах в сухому льоду при температурі -70. За таких умов термін її придатності становить пів року. Якщо ж температура протягом п’яти хвилин підвищується, то термін її придатності стає 5 діб.

«Ми моніторимо температуру щодесять хвилин. Інформація за добу скидається мені, а я передаю звіт на МОЗ, Центр громадського здоров’я і компанії, яка відповідає за поставку вакцини і її збереження», - говорить Світлана Лукаш.

Перед видачею мобільним бригадам вакцини розморожують в холодильнику при температурі +2..+8. Конденсують їх, витирають насухо, кладуть в сумки-холодильники. Коли мобільна бригада приїжджає на базу – викладає використані сумки і забирає одразу упаковані, щоб не витрачати час.

«У сумці-холодильнику крайній термін її зберігання вісім годин. Холодові елементи більше не витримають. Або треба доїхати до місця, де є холодильник і перекласти вакцину туди. Але оскільки ми працюємо в інтернатних закладах, там немає окремих холодильників для вакцини, - додає вона. - Вже на місці вакцину розводять розчинником. Після цього термін її придатності складає шість годин. Розведену вакцину перевозити не можна».

Нагадаємо, також в області триває щеплення проти коронавірусу вакциною CoronaVac китайського виробництва. Препарат використовують для осіб маломобільних груп населення і для вчителів, які долучаться до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Паралельно триває вакцинація працівників усіх закладів охорони здоров’я та осіб, яким понад 80 років, і які попередньо записалися до листа очікування препаратом Covishield/AstraZeneca індійського виробництва. Всього з початку вакцинальної кампанії в області першою дозою щеплено 16 тисяч 406 осіб.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую