ye-logo.v1.2

Щеплення від Covid-19: чому медики мають надати письмову згоду або відмову, пояснили в ОДА

Суспільство 1815
Наразі в області передбачене щеплення працівників усіх закладів охорони здоров
Наразі в області передбачене щеплення працівників усіх закладів охорони здоров'я, а не лише тих, які надають допомогу хворим на Covid-19. Фото: преслужби Хмельницької ОДА

Наразі в області передбачене щеплення працівників усіх закладів охорони здоров’я.

З початку кампанії вакцинації від Covid-19 на Хмельниччині, яка триває вже понад місяць, в області отримали щеплення 6 тисяч 118 осіб вакциною «AstraZenecа». Про це сьогодні, 31 березня, під час брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації, розповів заступник голови ОДА Сергій Ткачук. Як повідомлялося раніше, на Хмельниччині вже стартував другий етап вакцинації. На цьому етапі передбачене щеплення працівників усіх закладів охорони здоров’я: і тих, які надають допомогу хворим на Covid-19, і всіх інших працівників медичної сфери. А також осіб, яким понад 80 років, і які попередньо записалися до листа очікування.

«У п’ятницю на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення про те, що всі медики мають надати добровільну письмову згоду або відмову від вакцинації, - розповів Сергій Ткачук. - Чому? Медики нині на передовій. Ми хочемо вакцинувати всіх, хто того бажає. І це потрібно зробити оперативно. Тож затримувати наступні етапи через те, що нині хтось думає вакцинуватися чи ні, а рішення не приймає, не правильно. Це затягує процес. Хто не виявив бажання – пише відмову, усе добровільно. Ми будемо витрачати ті вакцини, які отримав регіон, на наступні категорії громадян, як підлягають вакцинації».

Поки що не щеплюють в області підопічних закладів соціального захисту, як того передбачає етапність. Заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Хмельницької обласної державної адміністрації Тетяна Косовська каже, що для контингенту осіб, які є підопічними таких закладів, все ж очікують вакцину «Pfizer».

«Вакцинувати бажаючих в закладах соціального захисту буде спеціально підготовлена бригада, - зазначає Тетяна Косовська. – Маємо в області 31 такий заклад, де з трьох тисяч людей, які підлягають щепленню, виявили бажання вакцинуватися понад тисячу.

Нагадаємо, планується, що вакцинація проти COVID-19 в Україні розрахована на п’ять етапів:

• На першому етапі вакцинуватимуть медиків, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканців закладів для літніх людей, військовослужбовців на фронті.
• На другому етапі вакцинуватимуть решту медичних працівників, людей віком 80+ та соціальних працівників.
• На третьому етапі вакцинуватимуть людей віком 65-79 років, працівників критично важливих структур державної безпеки, працівників сфери освіти.
• На четвертому етапі вакцинуватимуть людей віком 60-64 роки, людей з хронічними захворюваннями, людей, які працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі.
• На п’ятому етапі вакцинуватимуть решту дорослого населення України.

Читайте також: Як записатися на вакцинацію від коронавірусу

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую