ye-logo.v1.2

Вакцинація від коронавірусу: як та чим щеплюють у Хмельницькому

Здоров'я 3112
Кожні вихідні в Хмельницькому працює центр вакцинації, де можуть отримати щеплення усі охочі, які не мають проти показів
Кожні вихідні в Хмельницькому працює центр вакцинації, де можуть отримати щеплення усі охочі, які не мають проти показів. Фото: з архіву

Люди, які пройшли повний курс вакцинації, можуть отримати відповідні сертифікати.

Жителів Хмельниччини продовжують щеплювати проти Covid-19. Зокрема в обласному центрі першою дозою вакциновано 17 тисяч хмельничан. Повний курс вакцинації пройшли майже 5200 містян. Про це сьогодні, першого липня, розповів заступник міського голови Роман Примуш.

«Якщо порівняти ці цифри із загальною кількістю населення, то вакциновано близько 6% хмельничан. Це вище середнього показника в Україні, але ми зараз працюємо над тим, щоб постійно здійснювати більшу кількість вакцинацій, - зазначає Роман Борисович. – Маємо високий рівень вакцинацій серед медичних працівників міста. Близько 2200 медиків вакциновані, а загалом медична спільнота у нас нараховує 4600 працівників».

Щеплюють хмельничан наразі трьома вакцинами: AstraZeneca, CoronaVac і Pfizer.

«Препаратом AstraZeneca проводиться ревакцинація тим містянам, які отримали її дозу раніше. Щеплення CoronaVac проводиться для всіх охочих – записатися можна в сімейного лікаря і зробити це в амбулаторії. Або вакцинуватися можна в центрі вакцинації, який працює кожні вихідні», - додає Роман Примуш.

Також в Хмельницькому розпочали щеплювати організовані колективи вакциною Pfizer. Раніше цим препаратом вакцинували органи влади місцевого самоврядування, зараз долучають підприємства, які мають чисельність понад 50 працівників. Мобільні бригади виїжджають на місце і проводять щеплення колективу.

Кожна людина, яка отримала дві дози вакцини, має право отримати сертифікат про вакцинацію. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря. Водночас, за словами заступника міського голови, з початку липня МОЗ планувало централізовано запустити процес видачі паспортів вакцинації, у тому числі й в електронному вигляді. Як працюватиме цей механізм, поки ще не озвучили. Тож наразі від Міністерства очікують остаточної інформації.

Читайте також: Як у Хмельницькому готуються до можливої нової хвилі Covid-19.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую