ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Саркома: які ознаки пухлини на ранній стадії та що провокує її появу

Здоров'я 33765
Саркома має дуже багато клінічних форм. Іноді її помилково сприймають як доброякісну пухлину
Саркома має дуже багато клінічних форм. Іноді її помилково сприймають як доброякісну пухлину. Фото: ілюстративне pixabay.com

Перша її ознака — це, найчастіше, припухлість, яка стрімко збільшується у розмірах.

Якщо діагностувати саркому на ранній стадії, її у 60-80 відсотках випадків можна вилікувати. Про методи лікування та ознаки хвороби розмовляємо із завідувачем відділення новоутворень грудної залози, шкіри, м'яких тканин і кісток обласного протипухлинного центру Ігорем Дробнером.

— Ігоре Гаррієвичу, поясніть докладніше, що таке саркома?

— Саркома — це загальна назва злоякісних пухлин. Вони не прив’язані до якогось конкретного органа, а можуть виникати у будь-якому місці. Існує понад 50 видів сарком, які можна розділити на два основні типи: саркоми м'яких тканин і саркоми кісток. Це злоякісні пухлини, які досить агресивні і важко піддаються лікуванню. Методів лікування, які б гарантували стовідсоткове одужання, не існує.

— Які ознаки саркоми?

— Саркома має дуже багато клінічних форм. Іноді її сприймають як доброякісну пухлину, якийсь час намагаються лікувати. А коли лікування не дає результату, людина потрапляє до нас, і дуже часто тоді, коли хвороба вже у занедбаному стані. Найперший синдром — це наявність ущільнення, пухлини, яка збільшується у розмірах. Також серед симптомів — больовий синдром, хоча на початку захворювання болю може і не бути. Найчастіше саркома локалізується в підшкірній клітковині, м'язах, кістках, хрящах - тобто там, де є сполучна тканина. Навіть є описані випадки саркоми серцевого м'яза.

— Наскільки важливо правильно встановити діагноз?

— В діагностиці новоутворень потрібні досвід і обладнання. Діагноз “саркома” повинен бути підтверджений морфологічно, тобто необхідно виконати біопсію. Це потрібно для того, щоб точно підтвердити, що це — саме саркома, а також визначити, яка її форма. Адже залежно від форми і призначається лікування.

— Які методи лікування застосовуються?

— Основними методами залишаються хіміотерапія, променева терапія, тергетна терапія. Велике значення у лікуванні сарком має хірургія, особливо на початкових стадіях захворювання. Радикальна операція — це шанс на одужання. Однак це не означає, що обов'язково видаляється, до прикладу, кінцівка, де розташована пухлина. Якщо місце розташування і розмір пухлини дозволяє виконати органозбережну операцію, то вона виконується. Й сьогодні здебільшого застосовуються саме такі втручання. Але якщо людина звертається по допомогу, коли хвороба у занедбаній стадії, то доводиться виконувати ампутацію, щоб зберегти життя. Загалом методів лікування багато, і їх вибір залежить від багатьох факторів.

— Які причини розвитку саркоми?

— Досліджень, які б точно назвали причини, що викликають саркому, немає. Існує багато припущень, що може провокувати її розвиток. Це — хронічні захворювання, неправильний спосіб життя, робота з хімічними і радіоактивними речовинами. Іноді люди пов'язують хворобу з травмою, але це не означає, що травми провокують розвиток саркоми. Просто травма дозволяє звернути увагу на проблему. Саркоми кісток більше характерні для дітей і молодих людей. М’якотканинні — для старших. Але вікових обмежень немає. Тому, якщо є ущільнення, болі, які не минають, якщо лікування з приводу новоутворень у м’яких тканинах чи підшкірних утворень не дає результату — це привід звернутися до онколога.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую