ye-logo.v1.2

Післяпологова депресія: чому вона виникає та як її подолати

Здоров'я 1676
Пригнічений стан, дратівливість, тривожність у жінки – поширені проблеми після вагітності
Пригнічений стан, дратівливість, тривожність у жінки – поширені проблеми після вагітності. Фото: ілюстративне shutterstock.com

Після пологів жінка може відчувати безвихідь.

Пригнічений стан, дратівливість, тривожність у жінки – поширені проблеми після вагітності. І хоч у суспільстві прийнято вважати, що молода мати має з гідністю проходити випробування материнства, навіть коли дуже важко. Утім, часто жінкам, які народили, потрібна допомога. Психологиня Галина Орєхова розповіла сайту «Є» як допомогти жінкам побороти післяпологову депресію.

«Післяпологова депресія – справді проблема. Тут необхідно розділяти психологічний і фізіологічний аспекти. В першу чергу треба звертати увагу саме на її фізіологічний аспект – після пологів відбувається істотна гормональна перебудова організму, що стає надзвичайно великим стресом для організму. Деякі жінки можуть впоратись самостійно, а деяким необхідна медична допомога, а інколи навіть медикаментозна», - каже Галина Орєхова.

За словами психологині, істотні зміни відбуваються і в психологічному вимірі. У жінки змінюються стосунки зі світом та всередині сім’ї. Подружжя переходить в статус батьків. Молода мама починає приділяти менше уваги чоловікові, тому в нього можуть виникнути ревнощі, адже він більше не єдиний, хто претендує на увагу. Але часто буває і так, що саме жінки настільки повертаються в бік дитини, що перестають помічати свою другу половинку. І якщо здоров’я і стан немовляти не вимагає повної віддачі, то пара обов'язково має і надалі не забувати приділяти увагу один одному. Новонароджена дитина – це тімбілдінг. Тренінг по згуртованості команди. На жаль, часто це не згуртовує, а навпаки роз’єднує.

«Зазвичай стається так, що молоді мами абсолютно вибиваються з графіку. Вони мало сплять та звикають до того, що не належать собі у повній мірі. Тому, якщо говорити про психологічну депресію, найкращий спосіб її уникнути – це оточувати дружину любов’ю і турботою. Жінка повинна висипатись і приділяти собі увагу. Для цього потрібен чоловік, який забезпечить належний рівень безпеки та матеріального комфорту, а також зможе посидіти з дитиною декілька годин», - каже Галина Орєхова.

Крім того, якщо в жінки гормонально перебудовується організм, психологічно вона може відчувати безвихідь.

«Ми живемо в урбаністичному середовищі. Наші очі постійно бачать стіни і це впливає на свідомість. Поки ти знаходишся вдома або на роботі ти постійно бачиш стіни. Саме цей ефект викликає стресову ситуацію. Складається враження, що всюди глухий кут і виходу немає. Саме тому важливо, щоб жінка виходила на вулицю і гуляла. Потрібно організовувати графік так, щоб була можливість приділяти час улюбленому заняттю, зустрітися з подругою або сходити на манікюр. Для цього необхідно попросити допомоги у близьких», - радить психологиня.

Як зазначає Галина Орєхова, тривога може наростати ще й через невідомість. Тому, дуже добре, коли хтось зі старших може розказати і пояснити жінці, що буде відбуватись далі – з її тілом і з ролями в сім’ї. Від кількості і якості цієї інформації росте розуміння, а значить ситуація стає керованою. Знання допоможуть зрозуміти, що відбуватиметься далі і чого варто очікувати. Тоді причин для стресу і посилення депресивного стану стає менше. Підготуватись до цього можна за допомогою тренінгів, книжок або порад батьків.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую