ye-logo.v1.2

Масове захворювання дітей у хмельницькій школі: у працівників харчоблоку виявили стафілокок

Здоров'я 4489
Епідеміологи оприлюднили перші результати щодо масового захворювання дітей у хмельницькому НВО №1
Епідеміологи оприлюднили перші результати щодо масового захворювання дітей у хмельницькому НВО №1. Фото: Володимира Гординського

Епідеміологи оприлюднили перші офіційні результати епідрозслідування.

Сьогодні, 13 вересня, епідеміологи оприлюднили перші результати щодо масового захворювання дітей у навчального-виховному об’єднанні №1 у Хмельницькому. Як розповів Микола Габрикевич, генеральний директор держустанови «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України», у чотирьох працівників харчоблоку виявили стафілокок.

«Ми встановили джерело збудника інфекції - у чотирьох працівників харчоблоку виявлено золотистий стафілокок. Під час приготування їжі він потрапив на сировину та продукцію. Дослідивши зразки, його виявили у трьох стравах, - каже Микола Габрикевич. - Збудник, зокрема, виявили в паельї, в шніцелі. Це якраз ті страви, які вживали діти класів, де виявили захворювання, і не вживали інші. Золотистий стафілокок передається контактно-побутовим шляхом (в тому числі і через їжу), це і пояснює те, що захворіла мама школяра».

Він додає, що цих працівників наразі мають відсторонити від роботи для проведення лікування. Результати дослідження епідеміологи передадуть до Держпродспоживслужби, поліції та прокуратурі, які далі проводитимуть розслідування та вживатимуть заходів, щоб виявлені усунути порушення.

Нагадаємо, спалах захворювання в НВО №1 стався кілька днів тому. У вівторок, 7 вересня, частині учнів 1-4 класів по обіді стало зле. Пізніше у деяких з них почалася блювота. Загалом, захворіли 92 дитини та один дорослий. 15 осіб лікуються в Хмельницькій інфекційній лікарні – серед них 14 дітей та один дорослий – мама дитини.

Раніше директорка НВО №1 Оксана Романів розповіла, що дітям на сніданок давали паелью (плов з курячим м’ясом), салат з капусти, свіжі груші, а на обід — гороховий суп, кашу гречану та шніцель зі свинини. Постачальники завозили свіжі продукти зі сертифікатами якості. А заступник міського голови Михайло Кривак також уточнив, що ці постачальники завозять продукти й в інші навчальні заклади Хмельницької громади. Утім, такої ситуації більше ніде не зафіксовано.

За фактом можливого отруєння дітей правоохоронці вже відкрили провадження за частиною 1 статті 325 Кримінального кодексу України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням).

Також нагадаємо, що новозбудований корпус НВО №1 відкрили 1 вересня цього року. Він розташований в мікрорайоні Виставка. У закладі навчається близько тисячі дітей: дошкільнят і учнів початкової школи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую