ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Ймовірне отруєння дітей у хмельницькій школі: кількість госпіталізованих школярів зросла

Здоров'я 6660
Немає впевненості, але є підозра, що інфекція поширилася саме з харчоблоку, кажуть в міській раді
Немає впевненості, але є підозра, що інфекція поширилася саме з харчоблоку, кажуть в міській раді. Фото: ілюстративне з архіву

Наразі джерела захворювання поки не встановили.

Десятеро дітей наразі лікуються в Хмельницькій інфекційній лікарні та ще двадцятеро амбулаторно після спалаху поки невідомого захворювання в навчально-виховному об’єднані №1, що у Хмельницькому. Про це сьогодні під час брифінгу повідомили у Хмельницькій міській раді.

Нагадаємо, 7 вересня, деякі школярі закладу почали почуватися зле після харчування у школі. На учорашній день було госпіталізовано четверо дітей до лікарні. Ще низка дітей з поганим самопочуттям та схожими симптомами перебували вдома під наглядом сімейних лікарів. 

«Наразі ще не встановлено джерела захворювання, - зазначив сьогодні Михайло Кривак, заступник міського голови. - Немає впевненості, але є підозра, що інфекція поширилася саме з харчоблоку. Лабораторних результатів очікуємо».

Які висновки роблять лікарі

Головна лікарка Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна каже, що в лікарню вже поступило десятеро дітей. Перші пацієнти звернулися до медзакладу 7 вересня. Усі діти надходили з симптомами харчової токсикоінфекції.

«Наразі стан їх задовільний, неважкий, - додає вона. - Вік школярів, які перебувають на лікуванні, - 6-7 років. Частину дітей вже обстежили на ротавірусну інфекцію. Результати поки негативні. Результатів по решті досліджень, у тому числі й бактеріальні посіви на сальмонельоз, стафілокок, дизентерію, поки очікуємо».

Причинами стакого групового захворювання може бути як зараження, пов'язане з харчуванням, так і вірусні інфекції, яка викликає кишкові розлади, каже Оксана Піддубна. Останні, додає вона, наразі якраз домінують. На всі ці інфекції наразі дітей обстежують.

Попередньо дітям поставили діагноз «Харчова токсикоінфекція, гострий гастроентероколіт неясної етіології», утім і він поки під питанням. У однієї дитини підтверджено COVID-19 методом ПЛР. 

Від нині школярів початкової школи перевели на дистанційне навчання. Поки не визначать причин, джерела захворювання та вони не будуть усунуті, - школярі навчатимуться дистанційно.

Чим годували дітей у школі

У той день дітям на сніданок давали паелью (плов з курячим м’ясом), салат з капусти, свіжі груші, на обід – гороховий суп, кашу гречану та шніцель свинний, каже директорка НВО №1 Оксана Романів.

Щодо постачальників продуктів, то вона зазначила, що серед них немає нових, а всі ті, з якими працювали і раніше. Всі продукти завозилися свіжі перед новим навчальним роком з сертифікатами якості. А кухня в закладі нова, адже НВО щойно відкрилося після реконструкції та добудови.

Михайло Кривак також уточнив, що ці постачальники завозять продукти і в інші навчальні заклади Хмельницької громади. Утім, такої ситуації більше ніде не зафіксовано.

Держпроспоживслужба вже відібрала на лабораторні дослідження проби питної води, продуктів харчування, готових страв (добові проби), змивів з холодильного, технологічного обладнання, інвентарю, посуду. Окрім тогого на кишкову групу інфекцій та стафілокок обстежили 11 осіб персоналу. Результатів очікують в понеділок.

Нагадаємо, новозбудований корпус НВО №1 відкрили цього року, 1 вересня. Він розташований в мікрорайоні Виставка. У закладі навчається близько тисячі діток – дошкільнят і учнів початкової школи. Працівники Держпродспоживслужби уточнили, що жодних недоліків на момент його відкриття зафіксовано не було. Стан харчоблоку був задовільний.

Додамо, що учора правоохоронці за фактом ймовірного отруєння дітей відкрили кримінальне провадження. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую