ye-logo.v1.2

Більшість померлих від коронавірусу на Хмельниччині мали серцево-судинні захворювання

Здоров'я 2345
За час пандемії в області від ускладнень коронавірусу померло 35 медиків
За час пандемії в області від ускладнень коронавірусу померло 35 медиків. Фото: ілюстративне pixabay.com

Штам «Дельта» пацієнти переносять важче, ніж попередні.

У Хмельницькій області понад два відсотки хворих на коронавірус померли від його ускладнень. Переважна більшість з них мали супутні захворювання. Наприклад, серцево-судинної системи. Про це сьогодні, 15 листопада, розповів заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Ткачук.

За його словами, з початку пандемії у Хмельницькій області від ускладнень коронавірусу померло 2 тисячі 685 людей (станом на 14-у годину 15 листопада — авт.). Це приблизно 2,1 відсотка від загальної кількості інфікованих. На щастя, з-поміж них немає жодної дитини. Однак не стало 35 медичних працівників.

«Серед померлих від коронавірусу 80 відсотків людей мали гіпертонічну хворобу, 57 відсотків — ішемічну хворобу серця, 36 відсотків — ожиріння та 30 відсотків — цукровий діабет. Також в області був один випадок, коли COVID-19 спричинив ускладнення гангрени ноги, від чого людина й померла», — розповів Сергій Ткачук.

Посадовець додав, що «Дельту» хворі важче переносять, ніж попередні штами. Зокрема, в інфікованих швидше розвивається пневмонія: вже на третю-четверту добу людина може потребувати негайної госпіталізації та кисневої терапії. Й нині 90 відсотків госпіталізованих не мають жодного щеплення від коронавірусу. Натомість у вакцинованого населення хвороба протікає легше.

«Вакцинованих госпіталізують лише тоді, коли у них є киснева недостатність. Але статистика показує, що вони перебувають на стаціонарному лікуванні чотири-п’ять днів. Для порівняння, невакциновані пацієнти іноді потребують кисню впродовж двох тижнів, а в окремих випадках навіть три тижні», — зазначив Сергій Петрович.

Нагадаємо, що Сергій Ткачук розповів, що на Хмельниччині дещо покращилася ситуація з медичним киснем. У вихідні область додатково отримала 40 тонн кисню, завдяки чому вдалося сформувати певний резерв.

Читайте також: Як підготуватися до вакцинації від коронавірусу — пояснення лікарів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую