ye-logo.v1.2

Ковідних пневмоній фіксують менше, а новий спалах коронавірусу очікують наприкінці зими – епідеміологи

Здоров'я 2042
Щодо щеплень в області від COVID-19, то 2 дози вакцини отримали понад 408 тисяч осіб
Щодо щеплень в області від COVID-19, то 2 дози вакцини отримали понад 408 тисяч осіб. Фото: ілюстративне pixabay.com

За останній місяць смертність від коронавірусу знизилася.

У грудні в області продовжувалося поступове зниження захворюваності на COVID-19, яке розпочалось у листопаді. Такі висновки роблять лікарі-епідеміологи Державної установи «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України», проаналізувавши статистику поширення хвороби за останні місяці.

«У грудні зареєстровано 8 тисяч 186 лабораторно підтверджених випадків хвороби, що в 2,7 раза менше, ніж у листопаді і в 1,2 раза нижче, ніж у грудні 2020 року. За весь 2021 рік зареєстровано 107 тисяч 171 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, що в 2,7 раза більше, ніж у 2020 році», - зазначають епідеміологи.

Найбільших відсоток тих, хто помирає від ускладнень, спричинених вірусом, у віці 70 років і старші – 54 відсотка, 60-69 років - 28,5 відсотка.

Також епідеміологи зазначають, що зменшилась кількість хворих, виявлених з діагнозом «пневмонія» - з 25 відсотків у листопаді до 13,4відсотка у грудні, що свідчить про більш легкий перебіг хвороби.

«Можливо із цим пов’язано зменшення кількості померлих: 233 у грудні проти 531 у листопаді», - додають епідеміологи.

Загалом же, станом на кінець грудня всього по області за період пандемії захворіли понад 147 тисяч осіб.

До теми: Бустерна доза від коронавірусу: кому вона потрібна та як вакцинуватися на Хмельниччині

Щодо щеплень від COVID-19, то 2 дози вакцини отримали понад 408 тисяч осіб. Серед щеплених, на коронавірус захворіло 10 тисяч 249 осіб (облік ведеться з 1 червня 2021 року.), що становить 1,2 відсотка від усіх щеплених.

Епідеміологи також зазначають, що на сьогодні в області домінує штам «Дельта», в Україні вже лабораторно підтверджують і штам «Омікрон».

«За даними досліджень, смертність від «Омікрону» набагато нижча, ніж від попередніх штамів, хвороба протікає у легшій формі, - додають в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб. - Поки штам «Омікрон» набирає обертів, захворюваність коронавірусною інфекцією буде стабільною. Коли «Омікрон» стане домінуючим штамом, можна очікувати наступну хвилю».

За прогнозом Міністерства охорони здоров’я України новий спалах очікують наприкінці зими, оскільки Україна в цьому плані йде з невеликим запізненням шодо країн ЄС: спалахи з Європи приходять до нас через 1-2 місяці після того, як вони досягли піку там.

Читайте також: «Омікрон» на Хмельниччині поки не підтвердили, але підозрюють, що він є
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую