ye-logo.v1.2

Як побороти тривогу: поради психологів

Здоров'я 3276
Все що пов
Все що пов'язано з нашим емоційним станом має чотири компоненти: думки, емоції, поведінка й тілесні відчуття. Фото: ілюстративне pixabay.com

Метод боротьби з тривогою потрібно обирати в залежності від її типу.

Певно кожен з нас хоч раз у житті відчував гнітючий неспокій на душі, нав’язливий трах, що ось-ось трапиться щось дуже погане. Саме це і є тривожністю. В умовах війни вона може стати постійним супутником людини й надалі перерости у серйозніші психологічні проблеми. Наприклад, викликати хронічне безсоння. Насправді існує багато методів боротьби з тривожністю, але не усі вони зможуть вам допомогти. Чому ж так трапляється та як подолати тривогу, розповідають спеціалісти телеграм-каналу «Психологічна підтримка».

За їх словами, все що пов’язано з нашим емоційним станом має чотири компоненти: думки, емоції, поведінка й тілесні відчуття. Саме вони впливають на те, який саме тип тривожності ви переживаєте. З огляду на нього варто й обирати належний метод боротьби з тривогою.

Тривожні думки. Стан тривоги можуть породжувати думки про нерозв’язані проблеми, страхи та втрату. Людина може відчувати озноб чи нудоту, у неї посилюються тілесні відчуття, вона не знаходить собі місця, починає метушитися.

У такому разі навряд чи варто себе заспокоїти й займатися аналізом таких думок. Цим можна себе навпаки сильніше накрутити. Натомість варто практикувати дихальні вправи, вийти на пробіжку, послухати музику, зайнятися іншою діяльністю, яка потребує концентрації. Наприклад, в’язанням чи збиранням пазлу.

Емоційна тривога. Якщо ви відчуваєте страх, ви починаєте його пояснювати, в голові виникає сотні думок про найгірший сценарій, тіло пітніє, це передається вашій поведінці — ви панікуєте, ви не можете сконцентруватись.

Під час таких випадків спробуйте подивитись смішні відео, зробіть будь-що, що вам приносить задоволення. Наприклад, приготування їжі, малювання, новий макіяж…

Тривожна поведінка. Тривога виникає, коли ви постійно поспішаєте, починаєте пришвидшувати свої дії. Тоді пришвидшується ваше серцебиття, а ваші думки нав’язливо повторюють «я не встиг, я забув».
Щоб впоратися з такою тривожністю, зупиніться, видихніть, прийміть ванну й випийте теплого чаю. За можливості — виділіть час для себе.

Тілесна тривога. Ваше серцебиття пришвидшилось і ви відчуваєте тяжкість в грудях. Це породжує параноїдальні думки: «зі мною щось не так». Це переростає у панічний страх і ви не можете всидіти на місці або навпаки ціпенієте.

Якщо ви маєте сильні тілесні відчуття, то не варто інтенсивно займатись спортом чи практикувати різкі дихальні вправи. Це лише погіршить ваше самопочуття. В такому разі теж варто заспокоїтися, випити теплого чаю.

Загалом потрібно прислуховуватися до свого тіла, відчуттів і думок. Тоді ви усвідомите не лише джерело вашої тривоги, а й найкращий для вас методі її подолання.

До теми: Поради, як допомогти літнім людям впоратися з тривогою під час війни

До теми: Як подолати безсоння: корисні поради, які допоможуть виспатися

До теми: Важко, але треба працювати: як зосередитися на роботі під час війни

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую