ye-logo.v1.2

COVID-сертифікати в «Дії» відображатимуться довше: що це означає

Здоров'я 2031
Попри деякі новації термін дії COVID-сертифікатів не збільшився
Попри деякі новації термін дії COVID-сертифікатів не збільшився. Фото: ілюстративне з архіву редакції

З дати останнього щеплення сертифікат залишатиметься в застосунку до 545 днів.

Нещодавно в уряді збільшили термін відображення COVID-сертифікатів у застосунку «Дія». Попри це їх дію не подовжили. Тож, щоб уникнути плутанини, у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я, пояснили причини такого рішення.

За її інформацією, COVID-сертифікат залишатимуться в «Дії» впродовж 545 днів з дати останнього щеплення. А документ, який зник, можна повернути, подавши запит на його генерацію. Такі новації були запроваджені для використання сертифікатів в медичних цілях. Передусім це важливо для громадян, які отримали одне або два щеплення та виїхали за кордон. Таким чином вони зможуть підтвердити факт вакцинації від коронавірусу й отримати наступну ін’єкцію.

Однак подовження терміну відображення сертифікату не означає збільшення терміну його чинності. Тож за кордоном цей електронний документ можна буде використовувати після першої дози 30 днів, другої — 270 днів, бустерної (третьої) — 270 днів. Проте ці терміни можуть бути довшими чи коротшими. Це залежить від правил конкретної країни. Тож українцям рекомендують уточнювати таку інформацію на сайті Міністерства закордонних справ або за допомогою сервісу reopen.europa.eu.

Крім того, термін відображення сертифікатів не впливає на інтервали між введенням вакцини від коронавірусу. Між першою та другою дозами він надалі становить від 14 до 28 днів, а між другою та бустерною — від 180 до 270 днів.

Нагадаємо, наприкінці березня уряд скасував поділ України кольорові зони карантину та на час воєнного стану замінив обов’язкові обмеження рекомендаціями. Таке рішення пов’язано з тим, що під час масштабної війни з російськими окупантами неможливо вести ґрунтовну статистику та забезпечити дотримання усіх правил.

Щоб уникнути нових спалахів коронавірусу та навантаження на медичну систему, українцями рекомендують дотриматися елементарних протиепідемічних заходів. Зокрема, маскового режиму, соціальної дистанції та вакцинуватися.

Читайте також: На Хмельниччині активізувалися кліщі: поради лікаря, як захистити дитину

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую