ye-logo.v1.2

Операція тривала сім годин: у Хмельницькому вдруге пересадили серце

Здоров'я 2074
Операція пройшла успішно
Операція пройшла успішно. Фото: ілюстративне, pixabay.com

Чоловік чекав на трансплантацію близько року.

У Хмельницькому 25 жовтня провели трансплантацію серця – це вже друга така операція в області. І вдруге її здійснили на базі «Хмельницького обласного серцево-судинного центру», розповів сайту «Є ye.ua» головний кардіохірург області Андрій Кланца.

Директор «Хмельницького обласного серцево-судинного центру» зазначив, що орган донора пересадили 39-річному чоловікові з Червонограда, що на Львівщині. Йому діагностували дилятаційну кардіоміопатію - пересадку серця чекав близько року.

Донором серця став хмельничанин, якому діагностували смерть мозку. У цей день дружина загиблого дала дозвіл на трансплантацію і чоловіка, який чекав на орган, доправили реанімобілем з Львівської області у Хмельницький.

«Автоматизована система знайшла співпадіння пари «донор – реципієнт» між цими людьми. Оскільки відстань була великою, а серце під спеціальними препаратами витримує без крові лише три години, було ризиковано доправляти орган. Тому ухвалили рішення доправити пацієнта в Хмельницький на реанімобілеві», - каже Андрій Кланца.

Операція тривала близько семи годин і пройшла успішно. Пацієнта перевели на лікування за місцем проживання - у лікарню святого Пантелеймона Першого медичного об'єднання Львова. Його стан швидко стабілізувався. Першого листопада чоловіка вже виписали, він поїхав додому.

Нагадаємо, першу трансплантацію серця у Хмельницькому провели наприкінці січня 2023 року. Тоді орган пересадили 47-річному хмельничанину, а його донором був 50-річний чоловік з Івано-Франківщини. За словами Андрія Кланци, на сьогодні пацієнт добре себе почуває, працює і забезпечує себе усім необхідним.

Читайте також: У Нетішині запрацювало відділення обласного серцево-судинного центру

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую