ye-logo.v1.2

У Хмельницькому провели трансплантацію – чоловік став посмертним донором для трьох людей

Здоров'я 2014
Дозвіл на оперативне втручання дала дружина пацієнта
Дозвіл на оперативне втручання дала дружина пацієнта. Фото: ілюстративне, Український центр трансплант-координації

Двоє пацієнтів, яким здійснили пересадку, - діти.

Команда київських та львівських лікарів-трансплантологів провела оперативне втручання з вилучення органів у донора. Ним став пацієнт, якому діагностували смерть мозку. Операцію провели 25 жовтня у Хмельницькій обласній лікарні. Про це повідомили у фейсбуці обласного медичного закладу.

«Встановлення діагнозу смерть мозку відбувається протягом 24 годин коли проводяться спеціальні діагностичні процедури за участю реаніматологів, нейрохірургів, неврологів та трансплант-координатора», - зазначають у Хмельницькій обласній лікарні.

Чоловік посмертно став донором серця та нирок для трьох пацієнтів. Трансплантацію серця провели на базі Хмельницького серцево-судинного центру, а трансплантацію нирок - у столичній лікарні «Охматдит». Операції пройшли успішно, зазначають лікарі. Одну з нирок трансплантували 17-річній дівчині, іншу – 12-річному хлопчику, які тривалий час перебували на гемодіалізній терапії.

Дозвіл на оперативне втручання дала дружина пацієнта.

Варто зазначити, що вперше трансплантацію органів у Хмельницькому провели у 2021 році. До можливості здійснювати операції з трансплантації органів у Хмельницькій обласній лікарні готувалися впродовж двох років. Понад 9 мільйонів гривень вартувало обладнання, потрібне для проведення таких операцій, а лікарі-трансплантологи пройшли спеціальні навчання та практику.

Трансплантацію серця у Хмельницькому провели вперше у січні 2022 року, а перший досвід з пересадки нирки у Хмельницькому був у грудні 2022 року – донором для чоловіка став його батько.

Читайте також: Захворюваність зростає: про ситуацію з ГРВІ та новим підвидом «Омікрону» на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую