ye-logo.v1.2

Спалах гепатиту А на Вінниччині: яка ситуація на Хмельниччині

Здоров'я 1755
Епідеміологи додають, що випадки захворювання на гепатит А постійно реєструються на території України
Епідеміологи додають, що випадки захворювання на гепатит А постійно реєструються на території України. Фото: ілюстративне pixabay.com

Епідеміологи закликають не вірити фейкам про запровадження карантину в областях.

У Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб розповіли, яка ситуація з захворюванням на гепатит А на Хмельниччині. Епідеміологи стверджують, що в області ситуація контрольована, а зростання захворюваності немає. Також зазначили, що інтернет-мережею шириться фейк щодо запровадження карантину через спалах гепатиту А, тож цій інформації вірити не варто.

Додамо, що на сусідній Вінниччині через спалах цієї хвороби до лікарень потрапили понад 170 людей.

«У Хмельницькій області у 2022 році було зареєстровано 2 випадки гепатиту А. За 9 місяців цього року – 5. Усі випадки не пов'язані між собою. Наразі спалах гепатиту А зафіксовано лише на Вінниччині. Там тривають посилені протиепідемічні заходи», - зазначили в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Епідеміологи додають, що випадки захворювання на гепатит А постійно реєструються на території України. За даними Міністерства охорони здоров'я, у 2022 році в Україні було зареєстровано 281 випадок гепатиту А. За 9 місяців цього року – 314 випадків захворювання.

«Найчастішою причиною хвороби є порушення санітарно-гігієнічних норм: погано вимиті руки, використання чи вживання забрудненої води. Людина може інфікуватися, якщо вип'є заражену воду або з'їсть продукти, які готував хворий», - зазначають епідеміологи.

Інтернет-мережею шириться фейк щодо запровадження карантину через спалах гепатиту А. Тож цій інформації вірити не варто, кажуть епідеміологи. Фото: з фейсбук-сторінки Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб у фейсбуці

Та додають, що єдиним способом профілактики захворювання залишається вакцинація та дотримання простих правил:

* мити руки, обробляти їх ретельно антисептиком;
* не купувати продукцію на стихійних ринках. Якщо це харчі без індивідуального пакування, овочі чи фрукти - обов'язково мити їх та бажано «обдавати» окропом перед вживанням;
* будь-яку не бутильовану воду слід обов'язково кип'ятити перш, ніж пити;
* не вживати молочні продукти, куплені на ринках, без попередньої термічної обробки;
* купувати продукти швидкого харчування лише у відведених для цього місцях, перед вживанням «вуличної їжі» – мити руки та обробляти їх дезинфектантом.

«Найпоширенішими симптомами вірусного гепатиту А є слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця. Якщо помітили такі симптоми в себе чи близьких – негайно звертайтеся до свого сімейного лікаря», - радять в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Читайте також: Операція тривала сім годин: у Хмельницькому вдруге пересадили серце

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую