ye-logo.v1.2

Вперше серце везли понад триста кілометрів: посмертна донорка з Шепетівщини врятувала життя чотирьом людям

Здоров'я 1375
Операція з вилучення органів тривала близько двох годин
Операція з вилучення органів тривала близько двох годин. Фото: Сивоконюк Валерій/ facebook

Після успішної експлантації органи доправили у Львів та Київ.

Жінка, у якої лікарі Шепетівської багатопрофільної лікарні констатували смерть мозку, за згодою родичів стала доноркою для чотирьох молодих людей. Операцію з експлантації органів провели у суботу. Нирки та печінку відразу забрали для пересадки реципієнтам львівські медики, а серце – столичні. В Україні це перший такий випадок, коли донорське серце везли за понад триста кілометрів. Про це сайту «Є» розповів завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Шепетівської багатопрофільної лікарні Валерій Сивоконюк.

За його словами, донором органів стала місцева жителька. Вона отримала 8 березня важку травму мозку внаслідок падіння з велосипеда. Нейрохірурги та анестезіологи боролись за її життя, однак травма завдала непоправної шкоди.

«На жаль, попри всі наші зусилля, була констатована смерть мозку. Серце, нирки й печінка були живими. Згодом ми отримали згоду від родичів на їх трансплантацію, за що безмежно їм вдячні. Адже це врятовані чотири життя», – каже Валерій Сивоконюк.

Операція з експлантації тривала близько двох годин. Вилучення органів у донорки проводили команди фахівців із Києва та Львова за участі місцевих: судинного хірурга Дмитра Шатравіна, трансплант-координаторів Романа Романюка й Оксани Левчук. Після успішної експлантації органи доправили у Львів та Київ. Їх вже успішно трансплантували реципієнтам.

Після експлантації серце вперше везли за понад 300 кілометрів. Фото: Сивоконюк Валерій/ facebook

Як зазначив Валерій Сивоконюк, це була така перша операція в Шепетівці з мультиорганного вилучення донорських органів. Напередодні таку операцію також вперше провели у Кам'янці-Подільському.

Директор Інституту серця МОЗ Борис Тодуров, який керував операцією з трансплантації серця, зауважив, що цей випадок є унікальним для України, оскільки вперше донорське серце довелося везти більше ніж триста кілометрів. «Ми використали нову стенфордську методику зберігання донорського серця. І, як бачимо, досить вдало», – поділився він у фейсбуці.

Борис Тодуров резюмував, що завдяки такому методу можна буде в майбутньому збільшити відстань забору донорського органу до 400 кілометрів.

Читайте також: 11-річному хлопчику з Хмельниччини у Львові сформували нове піднебіння з тканин щоки

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую